^

OLED we wszystkich przyszłorocznych iPhone'ach?

Redakcja

29 maja 2018

Technologie ekranów w urządzeniach przenośnych ewoluują od dłuższego czasu. Jak zdążyliśmy zauważyć, Apple z rezerwą podchodził do wyświetlaczy OLED, testując je najpierw w zegarku. Wygląda na to, że Apple jednak polubił nowe ekrany i zobaczymy OLED we wszystkich przyszłorocznych iPhone’ach.

OLED w iPhone X jednym z najlepszych

Warto było czekać. Ekran zastosowany w iPhone X uważany jest za jeden z najlepszych na rynku, zarówno przez ekspertów, jak i użytkowników. W tym roku OLED nadal będzie wyróżniał „flagowe” modele iPhone’ów. Jednak niebawem to się zmieni.
Choć Apple mocno zaangażowało się w technologię MicroLED, tworząc testowe linie produkcyjne i laboratoria, to na jej debiut w smartfonach przyjdzie nam jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej MicroLED trafi najpierw do Apple Watch, więc na razie będziemy świadkami ekspansji ekranów OLED.

OLED w każdym iPhone’ie

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że wszystkie przyszłoroczne (2019) modele iPhone’ów będą wyposażone w ekrany OLED. Teraz jak podaje Mac Rumors za ET News pojawiły się kolejne doniesienia, na tyle wiarygodne, że akcje głównego dostawcy ekranów LCD dla Apple Japan Display mocno spadły.
Obecnie Samsung jest jedynym dostawcom ekranów dla iPhone X. Jednak już niezbyt długo będzie mógł sobie w ten sposób odrabiać straty spowodowane bezwstydnym kopiowaniem iPhone’a i iOS (sąd nakazał zapłatę ponad 500 milionów dolarów na rzecz Apple). Obecnie LG wspierane miliardami dolarów od Apple intensywnie pracuje nad rozpoczęciem masowej produkcji ekranów OLED dla tegorocznych i przyszłych modeli smartfonów Apple.
A czy Wy macie własne preferencje co do technologii ekranów? Jakieś subiektywne odczucia z użytkowania?

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. tomasz

  Po wdrożeniu tej nowatorskiej i przełomowej technologii czekam na wynalezienie androidowej funkcji Always On Display. Diody powiadomień się nie doczekałem…

  • Jaromir Kopp

   Diodki nie są w stylu Apple… od powiadomień to masz zegarek. Widziałeś aby kiedyś w jakimś Macintoshu była diodka od dysku twardego?

 2. tomasz

  Czy Ty widziałeś kiedyś zegarek? Zobacz w google Casio, Seiko, Junkers, Zeppelin etc – to są zegarki, a nie ta popierdółka, którą trzeba ładować co noc.
  Wołałbym funkcjonalne powiadomienia niż dokupywać protezę w stylu AppleWatch.