^

iOS 11.4, watchOS 4.3.1, tvOS 11.4, iOS 11.4 dla HomePod oficjalnie dostępne

Jaromir Kopp

29 maja 2018

Nie musieliśmy czekać do WWDC. Apple zaoszczędził nam i sobie zamieszania w dniu rozpoczęcia konferencji deweloperskiej i udostępnił finalne wersje systemów. Mamy już iOS 11.4, watchOS 4.3.1, tvOS 11.4, a do kompletu brakuje jeszcze macOS 11.3.5.

Nie widzę nowych wersji… co zrobić?

Jeżeli macie zainstalowane profile do pobierania testowych wersji systemów (beta), to z wyjątkiem tvOS, musicie je odinstalować, aby zobaczyć wersje finalne w uaktualnieniach.
Należy wejść w Ustawienia (lub aplikację Watch), dalej w Ogólne i następnie wybrać Profile lub Zarządzaj urządzeniami oraz usunąć profil „beta”. Dalej należy urządzenie wyłączyć i włączyć. Po tym zabiegu będzie można pobrać wersje finalne.

AirPlay 2, HomePody w stereo oraz Wiadomości w iCloud

Tym razem długo oczekiwane nowości nie zniknęły z finalnej wersji systemów. Przypomnę, że iMessages w iCloud zapowiadane były już w czerwcu zeszłego roku. Pojawiały się jeszcze, razem z AirPlay 2 w betach kolejnych wersji iOS i tvOS, jednak nie doczekiwały finału. Tym razem w końcu są.
Na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw Wiadomości w iCloud będziemy musieli jeszcze poczekać do wydania macOS 10.13.5, ale już teraz pomiędzy urządzeniami z iOS wiadomości się synchronizują, nawet gdy nie są one w pobliżu.
iOS 11.4 i AirPlay 2
watchOS 4.3.1 nie wnosi wiele nowego poza ostrzeżeniami przy uruchamianiu aplikacji napisanych dla watchOS 1. Jednak wydaje się zużywać mniej prądu, a aplikacja Home zaczęła znów nadawać się do użytku.

AirPlay 2

To najbardziej widoczna nowość. Najwięcej z niej skorzystają posiadacze Apple TV4 (4k) oraz HomePodów. Teraz można sterować z iPhone, iPad lub Apple TV odtwarzaniem muzyki na innych urządzeniach oraz przesyłać strumień muzyczny na kilka odtwarzaczy w różnych pokojach.
AirPlay 2 w tvOS
Zgodność z AirPlay 2 zapowiedziało już wielu producentów urządzeń muzycznych w tym: Bang & Olufsen, Bluesound, Bose, Bowers & Wilkins, Denon, Libratone, Marantz, Marshall, Naim, Pioneer oraz Sonos.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Mariusz

    Czy tylko ja mam wrażenie, że wiadomości w iCloud nadal nie działają tak, jak powinny?
    U mnie zajmują 2x więcej miejsca, niż przechowywane lokalnie w telefonie 🙁

  2. Mario

    A wydawało mi się że tylko u mnie jest coś nie tak. Rok to wdrażają i dalej problemy!