Wybierz Strona

WWDC2018: Będzie transmisja z otwierającej konferencję prezentacji

WWDC2018: Będzie transmisja z otwierającej konferencję prezentacji

  • 1
  • 23.05.2018
Jaromir Kopp

Już tylko 12 dni pozostało do największego, corocznego wydarzenia związanego z Apple. Konferencja deweloperów rozpocznie się w poniedziałek 4 czerwca prezentacją w San Jose McEnery Convention Center. WWDC2018: Będzie transmisja!

Wszyscy poza Robertem

Jeżeli przeczytaliście najnowsze wydanie Mój Mac Magazynu, którego przewodnim tematem jest Apple Watch, mogliście się przekonać, że tylko Robert nie oczekuje konferencji z wypiekami na twarzy. Reszta redakcji, jak niegdyś żołnierz zasadniczej służby wojskowej przed przejściem do cywila, odcina z krawieckiego centymetra numerki. Jest ich już tylko 12.
Wczoraj zostały rozesłane do niektórych mediów zaproszenia na prezentację ze znaną już grafiką, z której wielu usiłuje wyczytać przyszłość. Teraz mamy dobrą, choć spodziewaną wiadomość dla tych, którzy na konferencję nie dotrą.
Prezentacja będzie transmitowana. Wideo na żywo zostanie udostępnione na stronie WWW oraz w aplikacjach WWDC na iOS i Apple Events na Apple TV.
WWDC2018 iCal
Ze strony zapowiadającej transmisję można pobrać plik do iCala, który przypomni nam o prezentacji. Pamiętajcie o różnicy czasu. U nas będzie to 19.00.

Czego się spodziewać?

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Na pewno dowiemy się znacznie więcej o nadchodzących systemach iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 i watchOS 5. Możliwe, że pojawią się zapowiedzi sprzętowe. Czekamy na iPada Pro oraz MacBooka nadającego się do użytku w przystępnej cenie. Jednak ten ostatni może pojawić się dopiero we wrześniu. 
Liczę na to, że Apple nas czymś (mile) zaskoczy zarówno w kwestii oprogramowania, jak i sprzętu. Może w końcu pojawią się nowe „zwiastuny” w iMovie?

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Mariusz

    Na pewno zaskoczy nas nowymi emoji

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!