^

WWDC2018: Będzie transmisja z otwierającej konferencję prezentacji

Jaromir Kopp

23 maja 2018

Już tylko 12 dni pozostało do największego, corocznego wydarzenia związanego z Apple. Konferencja deweloperów rozpocznie się w poniedziałek 4 czerwca prezentacją w San Jose McEnery Convention Center. WWDC2018: Będzie transmisja!

Wszyscy poza Robertem

Jeżeli przeczytaliście najnowsze wydanie Mój Mac Magazynu, którego przewodnim tematem jest Apple Watch, mogliście się przekonać, że tylko Robert nie oczekuje konferencji z wypiekami na twarzy. Reszta redakcji, jak niegdyś żołnierz zasadniczej służby wojskowej przed przejściem do cywila, odcina z krawieckiego centymetra numerki. Jest ich już tylko 12.
Wczoraj zostały rozesłane do niektórych mediów zaproszenia na prezentację ze znaną już grafiką, z której wielu usiłuje wyczytać przyszłość. Teraz mamy dobrą, choć spodziewaną wiadomość dla tych, którzy na konferencję nie dotrą.
Prezentacja będzie transmitowana. Wideo na żywo zostanie udostępnione na stronie WWW oraz w aplikacjach WWDC na iOS i Apple Events na Apple TV.
WWDC2018 iCal
Ze strony zapowiadającej transmisję można pobrać plik do iCala, który przypomni nam o prezentacji. Pamiętajcie o różnicy czasu. U nas będzie to 19.00.

Czego się spodziewać?

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Na pewno dowiemy się znacznie więcej o nadchodzących systemach iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 i watchOS 5. Możliwe, że pojawią się zapowiedzi sprzętowe. Czekamy na iPada Pro oraz MacBooka nadającego się do użytku w przystępnej cenie. Jednak ten ostatni może pojawić się dopiero we wrześniu. 
Liczę na to, że Apple nas czymś (mile) zaskoczy zarówno w kwestii oprogramowania, jak i sprzętu. Może w końcu pojawią się nowe „zwiastuny” w iMovie?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Mariusz

    Na pewno zaskoczy nas nowymi emoji