^
apple pay

Kiedy Apple Pay w Polsce? Wikipedia zna dokładną datę

Kiedy Apple Pay w Polsce? Użytkownicy sprzętu Apple zadają sobie to pytanie coraz częściej. Każdego dnia pojawiają się Informacje o pojawienia się tej usługi w polskich bankach. Pierwsze plotki mówiły o tym, że będzie to maj. Ostatnie doniesienia mówią jednak o czerwcu. Nasze doniesienia z zeszłego tygodnia potwierdza również Wikipedia.
[Aktualizacja]: Wikipedia jest żywym organizmem, który każdy może edytować i już po publikacji naszego wpisu, ktoś zmienił widniejącą tam datę na 21 czerwca 2018. Czyżby to była prorocza zmiana? Zarówno dodania daty 18 czerwca, jak i zmiany na 21 maja dokonał anonimowy użytkownik z polskim adresem ip. Czyli znajdujący się na terenie Polski.

Apple Pay w Polsce 18 czerwca

applepay-polska-wikipedia
Za serwisem Cashless.pl mówiliśmy ostatnio o dacie 18. czerwca jako terminie wprowadzenia Apple Pay w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Tym razem datę potwierdza anglojęzyczna Wikipedia na stronie opisującej Apple Pay. Wpis został zaktualizowany 18 maja i na liście krajów w których jest już możliwość płacenia za pomocą iPhone’a widnie już Polska obok daty 18. czerwca. Zatem jest to już kolejne źródło wskazujące na czerwiec jako miesiąc startu usługi.

Czym jest Apple Pay

Apple Pay pozwoli użytkownikom sprzętu Apple wykorzystywać do wykonywania płatności zarówno telefon jak również zegarek – Apple Watch. Wszystkie informacje o płatnościach będą umieszczone w aplikacji Wallet (Portfel) pozwalając tym samym dodawać do naszego urządzenia karty płatnicze innych banków. W Polsce Apple Pay mają wspierać między innymi: Alior, BZ WBK, Getin, mBank i Bank Pekao S.A. Ta lista zapewne będzie się powiększać.
Wikipedia o Apple Pay – www..wikipedia.org

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Piotr

  A ja widzę inną datę 🙂

 2. Maciek

  Ja też!!!

 3. Przemek Marczyński

  No to faktycznie ktoś zmienił dane. Wczoraj jeszcze był czerwiec 🙂

 4. Maciek

  No i co? Jak nie było tak nie ma i zapewne prędko nie będzie 😉

 5. Bf

  Cytowanie Wikipedii to wielka odwaga

 6. Paweł Nyczaj

  Na razie pozostaje karta prepaid Boon z UK lub innego kraju w strefie Euro, w którym działa Apple Pay (np. Francją, Irlandią, Włochy). Mimo niedogodności wynikającej z konieczności chwilowej zmiany regionu AppStore oraz samego iPhone na brytyjski lub inny np. irlandzki karta Boon sprawdza się rewelacyjnie. Z uwagi na przewalutowanie i prowizję za transakcję zagraniczną (mam kartę Boon UK) jest to rozwiązanie dobre do szybkich drobnych zakupów typu kawa w McDonald’s, Gazeta, jakiś napój w sklepie itp.

 7. jager

  Bank Pekao S.A. – przecież oni nie mają nawet BLIKa czy Google Pay, ten bank nie wprowadza nic do oferty, a ich aplikacje mobilne aktualizowane są średnio 1-2 razy w roku i pamiętają czasy iOS6 jeżeli chodzi o wygląd.