Sterowane odtwarzaniem na innych urządzeniach podłączonych do naszego Apple ID za pomocą zegarka jest bardzo wygodne. Jednak bywa, że jest proponowane zbyt często. Podpowiem jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem.

„Odtwarzane”, czyli automatyczna aplikacja audio

Sterowanie odtwarzaniem zwane przez Apple rownież „Aplikacją audio” pojawia się na ekranie Apple Watch zawsze, gdy na sparowanym iPhone coś jest odtwarzane. Może to być muzyka, podcasty, czy strumienie audio np. radiowe. Bywa to wygodne, ale w moim przypadku częściej jest utrudnieniem, zwłaszcza że sterowanie potrafiło pojawić się, nawet gdy od jakiegoś czasu odtwarzanie jest wstrzymane. Na szczęście można to wyłączyć.

Aby ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem, wchodzimy na zegarku w Ustawienia. Dalej wybieramy Ogólne i Obudź ekran. Na liście odnajdujemy opcję „Uruchamiaj aplikację audio automatycznie” i ją wyłączamy.

Jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem na Apple Watch krok po kroku

W analogiczny sposób można to zrobić za pomocą aplikacji Watch na iPhone.

Jednak czasem się przydaje

Próżno szukać „Odtwarzane” wśród ikon aplikacji na zegarku. Jednak możemy mieć do niej szybki dostęp, jeżeli umieścimy ją sobie w Docku. Wystarczy w momencie, gdy jest wyświetlona na ekranie wcisnąć przycisk boczny. Po chwili pojawi się pod miniaturką jego ekranu „Zawsze w Docku”. Pukamy i już. To samo można zrobić też na iPhone w ustawieniach Docka Apple Watch.

Uwaga! Więcej takich porad znajdziecie na najbliższym wydaniu Mój Mac Magazynu. Aby nie przegapić proponuję zostać subskrybentem (darmowym).

Może Cię zainteresować: