^
Jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem na Apple Watch

Jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem na Apple Watch

Jaromir Kopp

16 maja 2018

Sterowane odtwarzaniem na innych urządzeniach podłączonych do naszego Apple ID za pomocą zegarka jest bardzo wygodne. Jednak bywa, że jest proponowane zbyt często. Podpowiem jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem.

„Odtwarzane”, czyli automatyczna aplikacja audio

Sterowanie odtwarzaniem zwane przez Apple rownież „Aplikacją audio” pojawia się na ekranie Apple Watch zawsze, gdy na sparowanym iPhone coś jest odtwarzane. Może to być muzyka, podcasty, czy strumienie audio np. radiowe. Bywa to wygodne, ale w moim przypadku częściej jest utrudnieniem, zwłaszcza że sterowanie potrafiło pojawić się, nawet gdy od jakiegoś czasu odtwarzanie jest wstrzymane. Na szczęście można to wyłączyć.

Aby ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem, wchodzimy na zegarku w Ustawienia. Dalej wybieramy Ogólne i Obudź ekran. Na liście odnajdujemy opcję „Uruchamiaj aplikację audio automatycznie” i ją wyłączamy.

Jak ujarzmić natarczywe sterowanie odtwarzaniem na Apple Watch krok po kroku

W analogiczny sposób można to zrobić za pomocą aplikacji Watch na iPhone.

Jednak czasem się przydaje

Próżno szukać „Odtwarzane” wśród ikon aplikacji na zegarku. Jednak możemy mieć do niej szybki dostęp, jeżeli umieścimy ją sobie w Docku. Wystarczy w momencie, gdy jest wyświetlona na ekranie wcisnąć przycisk boczny. Po chwili pojawi się pod miniaturką jego ekranu „Zawsze w Docku”. Pukamy i już. To samo można zrobić też na iPhone w ustawieniach Docka Apple Watch.

Uwaga! Więcej takich porad znajdziecie na najbliższym wydaniu Mój Mac Magazynu. Aby nie przegapić proponuję zostać subskrybentem (darmowym).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. RADEK

    Ciekawa rada, chociaż absolutnie nie rozumiem zamysłu. U mnie aplikacja odtwarzanie uruchamia się tylko wtedy kiedy jest potrzebna – audioteka, spotify, yt etc. I znika kiedy odtwarzanie się kończy. Więc dlaczego miałbym z tego rezygnować? U Ciebie odtwarzanie pojawia się samo kiedy nie słuchasz audio? Mam AW3 i iPhone X.

  2. Sergiusz

    Dzięki Jaromir bardzo cenna rada. Też uważam że włącza się za często. U mnie ponadto odtwarzanie wchodziło w paradę podczas dokowania iphonea w samochodzie. System się gubił co steruje odtwarzaniem czy iwatch czy samochód i radio internetowe przestawało działać. To przesądziło o wyłączeniu tej funkcji.

  3. Bernadeta

    Bardzo dziękuje za pokierowanie .Od trzech dni walczę z Spotify, która pojawiała się na zegarku przy włączeniu na głośnikach w domu i czerpało baterie .Wylaczone i dziękuje za pomoc .