^

Nowe iPhone’y i poziome Face ID w iOS 12

Redakcja

10 maja 2018

Najwyższa pora na porcję plotek o nowych telefonach z Cupertino. Jak wiadomo Apple ma tej jesieni zaprezentować nam trzy nowe iPhone’y. Zobaczcie co  wiadomo już o tych produktach i co nowego pojawi się w iOS 12.
Dzięki informacjom pochodzących bezpośrednio z łańcucha dostaw firmy Apple, japoński serwis Mac Otakara opublikował kilka faktów dotyczących nowych telefonów.

iPhone X Plus

Dla wielu dotychczasowych użytkowników iPhone’a z serii Plus przesiadka na model X powodowała dyskomfort związany z mniejszym ekranem. Ten problem z pewnością zniknie, bowiem nowy 6,5 calowy model ma mieć bardzo zbliżone wymiary do obecnie produkowanego iPhone’a 8 Plus. Urządzenie to może być od niego grubsze jedynie o 0,2 mm, ze względu na konstrukcję tylnej kamery, w tym pionowy aparat z dwoma obiektywami. iPhone 8 Plus ma grubość 7,5 mm, podczas gdy iPhone X, na którym będzie wzorowany telefon o przekątnej 6,5-cala ma 7,7 mm. iPhone’y Plus mają dość szerokie ramki zwłaszcza w górnej i dolnej części ekranu. W tegorocznym 6,5 calowym telefonie pojawią się szczuplejsze ramki i zostanie zlikwidowany przycisk Home. To pozwoli zamontować tam tak duży ekran. Można rzec, że będzie to pełnoprawny iPhone X Plus.
Najwyższa pora na porcję plotek o nowych iPhone’ach. Jak wiadomo Apple ma tej jesieni zaprezentować nam trzy nowe iPhone'y. Zobaczcie co nowego wiadomo o tych produktach i co nowego pojawi się w iOS 12

iPhone 5,8 OLED

Kolejny model to nowa generacja 5,8-calowego telefonu OLED. Będzie używać tego samego korpusu co obecny iPhone X. Różniły je będą jedynie większe rozmiary tylnej soczewki. Serwis Mac Otakara przypisuje ją większemu czujnikowi kamery. Z pewnością nastąpią znaczące usprawnienia w aparacie fotograficznym, gdyż na tym polu konkurencja jest bardzo silna.

Tani iPhone 6,1 cala

Trzecie urządzenie, które Apple planuje wprowadzić, to tańszy iPhone z wyświetlaczem LCD. Jego ekran ma dysponować przekątną 6,1 cala, ale serwis Mac Otakara uważa, że może się ona okazać nieco mniejsza. Uboższy model również będzie wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy, ale może mieć tylko jedną tylną kamerę, podobnie jak w iPhonie 8. Apple wyraźnie chce odróżnić bogatszą konfigurację dwóch obiektywów przewidzianą dla droższych urządzeń firmy z ekranem OLED od tańszego brata.

Poziomy Face ID w iOS 12

Oprócz informacji na temat nowych iPhone’ów, japoński serwis sugeruje, że w iOS 12 pojawią się znaczące ulepszenia dla Face ID. Będzie to możliwość odblokowywania urządzenia, gdy jest ono trzymane poziomo. Ma to związek z zastosowaniem tego typu identyfikacji w również prognozowanej nowej linii iPadów Pro. Stąd duże prawdopodobieństwo, że pozioma obsługa dodawana do iPadów będzie również działać na iPhone’ach.
Z pewnością zapowiada się gorący wrzesień. Ciekawe jak będą kształtować się ceny nowych telefonów i co w kontekście Apple znaczy „tańszy”.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz