^

Nowe iPhone'y na WWDC18? Francusko-wschodnie źródła sugerują, że coś się szykuje

Jaromir Kopp

19 kwietnia 2018

Plotki o odświeżonym iPhone SE, znów się nasilają. Warto na nie zwrócić uwagę bo dzięki swojemu rozmiarowi, formie i dobremu stosunkowi możliwości do ceny, telefon ten ma nadal sporą rzeszę zwolenników, Nowe iPhone’y na WWDC18? Trop francusko-wschodni wskazuje, że nowości może być więcej.

Czas odświeżyć sobie „grażdankę”

Wygląda na to, że pierwsze zapowiedzi nowych urządzeń nie pojawiają się po angielsku ani chińsku, lecz po rosyjsku. Znów francuska strona Consomac.fr pierwsza dotarła do wpisów Eurasian Economic Commission, która jest instytucją, wydającą zezwolenia dopuszczające do sprzedaży na terenie Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu i Rosji dla każdego urządzenia stosującego szyfrowanie.
Przypomnę, że doniesienia francusko-rosyjskie z końca lutego o oznaczeniu modelu nowego iPada potwierdziły się co do znaku.

Dużo tych „nowości”

Obecnie wpis złożony 10 kwietnia 2018 roku przez Apple w EEC wylicza aż 11 nowych modeli, których oznaczeń próżno szukać wśród obecnych iPhone’ów. Wyraźnie użyto również określenia „smartfon”.
Nowe iPhone'y na WWDC18? Francusko-wschodnie źródła sugerują, że coś się szykuje.
Poprzednio wpis został złożony na niewiele ponad miesiąc od premiery i wprowadzenia do sprzedaży nowego iPada. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że wszystkie urządzenia są opisane jako pracujące pod kontrolą iOS 11. W zasadzie może to oznaczać jedno: zobaczymy jakieś nowe czy odświeżone iPhone’y na WWDC lub nawet wcześniej.
Ilość modeli może być spowodowana różnicami w module radiowym, który może być inny na różne obszary. Apple nie rozróżnia w oznaczeniu modelu koloru urządzenia ani pojemności i nie powinno się to zmienić. Jeżeli rzeczywiście ilość modeli jest przynajmniej w części spowodowana różnymi systemami łączności komórkowej, to jedną z nowości może być właśnie niewielki iPhone, w którym umieszczenie wielu rodzajów filtrów i wzmacniaczy antenowych nie jest łatwe. Obecnie każdy iPhone występuję w trzech modelach (SE również), jednak np. iPhone 5s miał aż 6 wcieleń.
Gdy lepiej się przyjrzeć numerkom nowych iPhone’ów to widać trzy grypy, dwie po 3 modele i jedną z liczącą aż 5. Czyli spodziewajmy się 3 smatrfonowych nowości. Dwa większe, ale niedrogie modele z tradycyjnymi ekranami LCD oraz jeden mniejszy, następca SE.
Za około półtora miesiąca wszystko powinno się wyjaśnić.
Źródło: Consomac.fr

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy