^

Asystent pasa ruchu w Apple Maps w Polsce

Jaromir Kopp

17 kwietnia 2018

Wygląda na to, że mapy Apple doczekały się w Polsce nowej ważnej funkcji. Apple nazywa ją „wskazówkami zmiany pasa”, choć w Polsce częściej jest określana mianem „asystent pasa ruchu”.

Asystent pasa ruchu w Apple Maps dla Polski

Niestety nie mam jak przetestować tej nowości osobiście, bo do najbliższej wielopasmowej drogi mam kilkanaście kilometrów, a dodatkowo nie wpuszczają na nią rowerów, jednak liczę na Waszą weryfikację.
Według Macrumors funkcja powinna już działać.
Do tej pory asystent pasa ruchu, vel „wskazówki zmiany pasa” dostępne były w Australii, Belgii, Chinach, Francji, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii i taki komunikat nadal widnieje na polskiej stornie o dostępności funkcji.
Asystent pasa ruchu wg polskiej storny
Teraz doszły wg angielskojęzycznej strony Apple: Polska, Czechy, Finlandia, Węgry, Irlandia, Szwajcaria i Afryka Południowa.
Asystent pasa ruchu wg strony US
Dajcie znać, jak Wam uda się napotkać na jakieś „wskazówki zmiany pasa” podczas podróży!
OK! Mamy „potwierdzenie” 😉


 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Winmaciek

    Ja widziałem je już w poprzednią sobotę w Poznaniu, pamietam, jak mocno się zdziwiłem. Póki co to chyba jednak tylko w dużych miastach. Fajnie, choć szczerze mówiąc ja bardziej czekam na informacje o ograniczeniach szybkości.

  2. Dawid

    No. Dobrze ze się starają, ale ja wole jednak sprawdzone Google

  3. atom

    W moim przypadku też Googlowa nawigacja też jest używana. Map od Apple nie odpalam. Navigon offlinowy nie ma kluczowej funkcjonalności, która jest w Google: informacji o korkach – świetnie to działa w zatłoczonym mieście i w trasie!