^

Make IT simple 2018, na WSB wiedzą co będzie ważne w przyszłości. Relacja

Jaromir Kopp

13 kwietnia 2018

Już drugi raz Mój Mac Magazyn miał zaszczyt objęcia patronatem medialnym „Make IT simple” na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Celem tego wydarzenia, jest zainteresowanie maturzystów informatyką, a na WSB wiedzą co będzie ważne w przyszłości.

Informatyka ma przyszłość.

Oczywiście nie wszystkie jej kierunki, ale akurat te wykładane na WSB we Wrocławiu rokują szczególnie dobrze. Aby dotrzeć z tą nowiną do jak największej ilości osób decydujących o dalszej drodze swojej edukacji, w tym maturzystów, WSB organizuje Make IT simple.

Make IT simple

Na to wydarzenie składają się wykłady, ćwiczenia i pokazy, podczas których omawiane są najnowsze trendy w szeroko pojętej informatyce. W tym roku poruszone były między innymi aspekty kontroli jakości w IT, czyli temat ostatnio dość bliski użytkownikom systemów Apple. Podczas z wykładów uczniowie mogli poznać cechy wspólne i różnice pomiędzy informatyką a robotyką, dowiedzieć się, dlaczego warto zostać programistą i testerem oprogramowania. Dużo wykładów i zajęć dotyczyło odbywającej się rewolucji Internetu rzeczy oraz technologii Smart Home. Miałem zaszczyt poprowadzić jedne z warsztatów zatytułowane: Mikrokontrolery, czyli od mrugającej diodki, po centrum sterowania Światem.
Wydarzenie jak rok temu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród klas maturalnych. Do Wrocławia zjechali uczniowie szkół również z odległych zakątków Dolnego Śląska. Zajęcia i wykłady Make IT simple są prowadzone w sposób przystępny i interesujący dla młodzieży, nawet niemającej jeszcze styczności z informatyką.
Program Make IT simple 2018
Make IT simple 2017
O studiach dowiecie się ze strony: WSB Wrocław – Informatyka

Galeria zdjęć z Make IT simple 2018

Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018 Make IT simple 2018

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy