^
MobiMover

EaseUS MobiMover – jak zgrać dane z iPhone’a łatwo i za darmo

Przemysław Marczyński

9 kwietnia 2018

Jak zapisać dane z iPhone’a na komputerze lub wysłać plik PDF na telefon? Jestem pewien, że wielokrotnie stawaliście przed takim dylematem. Dziś możemy wykorzystać do tego iCloud – cyfrową chmurę Apple lub skorzystać z aplikacji MobiMover, która nie wymaga od nas konieczności podłączania się do sieci. W dodatku program jest całkowicie darmowy i prosty w obsłudze. Zobaczmy zatem jak zgrać dane z iPhone’a. 

Jak skopiować dane z telefonu na komputer?

Program EaseUS MobiMover pozwoli nam w bardzo prosty sposób przesyłać dane pomiędzy komputerem i telefonem. Gdy podłączymy do komputera dwa telefon będziemy mogli również przesyłać dane bezpośrednio do drugiego iPhone’a. Wystarczy podłączyć telefon do Maka i uruchomić tę darmową aplikację, aby wykonać kopie zapasowe naszych danych. 

Możemy skorzystać z czterech funkcji:

  • Prześlij dane z telefonu na komputer
  • Prześlij dane z komputera na telefon
  • Prześlij dane na drugi telefon
  • Dopasuj przesyłanie danych

Wybierając jedną z powyższych opcji, będziemy mogli jednym kliknięciem wysłać pliki na telefon lub zgrać je na komputer. Dane w telefonie są odpowiednio posegregowane na kategorie: filmy, zdjęcia, muzyka. Będziemy mogli również mieć dostęp do archiwum tworzonego przez przeglądarkę Safari, iBooks, Notatki oraz kontakty.

MobiMover - kopiowanie danych

Na telefon będziemy mogli przesłać muzykę, zdjęcia oraz filmy. W zależności od tego, czy przesyłamy obrazki czy pliki PDF, EaseUS MobiMover domyślnie wskaże do zasobów jakiej aplikacji je przydzieli. Pliki PDF wylądują zatem w iBooks, natomiast zdjęcia trafią do programu Zdjęcia. 

Precyzyjnie wybierz co chcesz zgrać z iPhone’a

MobiMover-custom

EaseUS MobiMover potrafi kopiować dane pomiędzy urządzeniami, dosłownie z udziałem jednego kliknięcia. Jeśli będziemy chcieli mieć większy wpływ na to co zgrywamy powinniśmy skorzystać z funkcji Custom, która pozwala na dostęp do pojedynczych plików, zapisanych w naszym telefonie. Tutaj również będziemy mogli pobrać pojedyncze dane z naszej cyfrowej chmury iCloud. W tym wypadku będzie konieczna w pierwszej kolejności dezaktywacja iCloud w telefonie. 

Uroki darmowej aplikacji

Z tych wszystkich funkcji będziemy mogli korzystać za darmo. Programiści z EaseUS nie usunęli żadnych funkcjonalności programu. Jedynym wymogiem, jaki jest nam stawiany, to zakaz używania programu w celach komercyjnych. Jeśli w naszej pracy będziemy chcieli pobierać opłaty za wykonywanie kopii zapasowych danych z telefonu przy pomocy MobiMover’a wówczas powinniśmy wnieść opłatę licencyjną w kwocie 49,95 dolarów. Wówczas obok komercyjnego zastosowania aplikacji otrzymujemy wieczystą gwarancję darmowych aktualizacji oraz wsparcie techniczne. 

Dane w naszych telefonach zajmują coraz więcej miejsca. Wypełniamy je filmami i zdjęciami. Jeśli wasza cyfrowa chmura zaczyna pękać w szwach i nie chcecie wchodzić w wyższe taryfy opłat miesięcznych iCloud, warto pomyśleć o wykonaniu archiwizacji danych aplikacją EaseUS MobiMover. Następnie będziemy mogli opróżnić pamięć naszego iPhone’a i nie martwić się, że zdjęcia i filmy rodzinne będą bezpieczne, a nasz iPhone znów będzie gotowy na zapisanie kolejnej porcji danych.

Witryna MobiMover: www.easeus.com
Cena: darmowy do działań niekomercyjnych

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy