Wybierz Strona

Okazyjny iPhone, podróbka prawie doskonała

Okazyjny iPhone, podróbka prawie doskonała

 • 3
 • 04.04.2018
Jaromir Kopp

To, że na podróbkach można się dorobić, wiadomo od dawna. Kiedyś podrabiało się mleko, nadal podrabia się (i to w zgodzie z prawem) masło. Jadnak obecnie najczęściej oszukuje się na markowej odzieży i konfekcji oraz elektronice. Dlatego czasem może się trafić okazyjny iPhone, na którym się zwiedziemy.

Sprzedaż podróbek jest karalna.

Polskie i europejskie ustawodawstwo stosuje dość srogie kary za świadome wprowadzanie do sprzedaży towarów podrabianych. Może za to grozić do 3 lat więzienia, a nawet 5 w szczególnych przypadkach. Dodatkowo właściciel podrabianej marki może wystąpić o odszkodowanie. Jednak niestety, często jedynymi ofiarami takich praktyk są nierozważni klienci.
Okazyjny iPhone wszystkie programy są aktualne

Nowy iPhone 7 Plus 256 GB za niecałe 1400 zł.

Prawda, że brzmi wspaniale? Choć nie jest to najnowszy model, ale za te pieniądze nikt z nas by nie narzekał. Niestety takie okazje rzadko kiedy są uczciwe. Przekonała się o tym dopiero w serwisie Apple osoba, która z takiej okazji skorzystała. Podróbka była na tyle doskonała, że dopiero sprawdzenie aplikacji i dokładne obejrzenie obudowy pozwoliło na jej rozpoznanie. A zaczęło się od tego, że „iPhone” nie chciał zapisać zrobionego zdjęcia, sugerując włożenie karty pamięci SD.
Okazyjny iPhone zdjęcie i karta SD
Z zewnątrz inaczej wygląda napis na tylnej części obudowy. Dodatkowo jest on grawerowany, co daje się wyczuć palcem. Napis na oryginalnych iPhone’ach jest gładki.
Okazyjny iPhone grawerka
Choć podrabiający system, bardzo się starał, to część aplikacji nie uruchamia się, a część jest bardzo „androidowa”. Jeszcze ciekawiej wyglądają informacje o urządzeniu w „Ustawieniach”. System, rzekomych 14 programów i jedno zdjęcie zajmują razem ponad 230 GB. Podejrzane.
Okazyjny iPhone informacje o urządzeniu
„Kradzione nie tuczy”, jednak jak się okazuje, nie tylko kradzione, ale okazyjne również. Nie dajcie się zwieść!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

3 komentarze

 1. Paweł Nyczaj

  Jest taka firma oferująca niemal oficjalnie podróbki iPhone. Wygląd prawie ten sam, ale cena, jakość i funkcjonalność oczywiście nieporównywalna z oryginałem. Ta firma zastrzega jednak, że nie odpowiada za możliwość zatrzymania paczki z Chin (wtedy nabywca podróbki ma kłopoty). Jakiś czas temu Kuba Klawiter na swoim YouTube zdemaskował tę podróbkę. Moim zdaniem najbezpieczniej kupić używany sprzęt Apple w firmie mBazaar, bo ona odbiera od sprzedawcy oferowany iPhone i weryfikuje jego autentyczność oraz stan techniczny. Na Allegro też można, ale cena nie może być podejrzanie niska. Jest też ryzyko kupna iPhone wprawdzie prawdziwego, ale zablokowanego np. z powodu wyłudzenia nowego iPhone od operatora, co zdarza się w UK (wtedy „skradziony” lub „zgubiony” telefon idzie na sprzedaż, ale operator go blokuje, skoro zgłoszono kradzież lub zaginięcie i wydano z ubezpieczenia nowy sprzęt), nie mówiąc o ewidentnym niejasnym pochodzeniu telefonów z blokadą iCloud. Kiedyś czytałem artykuł o iPhonach z UK, na które należy pod tym katem uważać.

  Odpowiedz
 2. bjonczy

  Słuchawki AirPods za 200zł, iPhone 7 plus za 1400zł. To wszystko tak samo wiarygodne jak „nie mam jak sprawdzić, więc sprzedaję jako uszkodzony”. Niestety, za głupotę i pazerność się płaci. Często warto uderzyć w sprzęt poleasingowy z pełną dokumentacją. Tak jak w przypadku samochodów, jest to spore zabezpieczenie bo właścicielem sprzętu wcześniej był bank, w którego interesie nie jest „kombinowanie” z nim.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!