^

Pobierz nową wersję 1Password 7

Przemysław Marczyński

4 kwietnia 2018

Są aplikacje które lubimy. Są programy które pomagają nam w codziennym życiu. Mamy również programy, bez których trudno wyobrazić sobie bezpieczne życie w czasach, gdy wszystko musimy zabezpieczać hasłem i loginem. Jest również 1Password – dla mnie ikona wśród aplikacji łącząca w sobie wszystkie wspomniane elementy. Krótko – nie wyobrażam sobie życia bez tego programu 🙂

Nowości w 1Password 7


Pojawiła się siódma odsłona 1Password. Aplikacja jest w wersji beta, ale po krótkiej przygodzie z nową wersją programu nie mam mu specjalnie nic do zarzucenia w kwestii stabilności. Lista zmian jest zaskakująco duża. Sam zastanawiałem się co można dodać. Okazuje się, że w temacie poprawy funkcjonalności i wygody użytkowania haseł i tajnych notatek jest jeszcze sporo do zrobienia.
Kluczem w nowej odsłonie programu jest zmieniony pasek boczny. Możemy wyświetlać w nim nasze sejfy dzięki czemu stosując metodę „przeciągnij i upuść” łatwo posprzątamy w naszych tajnych zapiskach.

Tagi możemy teraz porządkować w grupy dzięki czemu zarządzanie nimi staje się znacznie wygodniejsze. W notatkach mamy możliwość stosowania formatowania tekstu. Cieszę się, że nie tylko mnie brakowało opcji pogrubienia notatek zamykanych w sejfie. 1Password przeprowadzi również audyt bezpieczeństwa naszych haseł, sugerując które z nich powinny zostać zmienione. Lista zmian jest imponująca.

Pobierz nową wersję 1Password

Wersja beta dostępna jest dla wszystkich którzy chcą sprawdzić działanie aplikacji. Program jest dostępny zarówno dla komputerów Apple (pobierz) jak i Windowsa (pobierz). Aplikacja jest we wczesnej wersji beta. Obecnie aktualna jest piąta odsłona nowego 1Password. Mimo to, aplikacja nie sprawiła mi jakichś większych kłopotów. Synchronizacja danych przebiegła bezproblemowo. Program nie zaliczył jakichś zaskakujących „zamrożeń”. Program przez 30 dni możecie za darmo testować.

Teraz taniej

Program będzie kosztował 288,99 zł. Jednak z faktu na wczesną betę można go kupić za 176,99 zł. Co ważne jest to zwykła licencja nie zaś subskrypcja. Po wprowadzeniu miesięcznych opłat za używanie 1Password wiele osób bało się, że używanie aplikacji na tradycyjnych zasadach licencyjnych przestanie być możliwe. Na szczęście obowiązują równolegle dwie ścieżki rozliczeń – abonamentowa i pełna licencja.
Źródło informacji – blog Agilebits

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. macpretorians

  Super wiadomość, bo ja sobie również nie wyobrażam życia bez 1Password. Pytanie tylko jest takie, czy, gdy pojawi się już ostateczna stabilna wersja 7 to program będzie można zaktualizować w modelu abonamentowym z poziomu aktualnej wersji, czy trzeba będzie zainstalować od podstaw wersję 7?

 2. Damian Bednarz

  Czy jest możliwość jeszcze zakupienia zwykłej licencji a nie subskrypcji ?

 3. Gk

  Moim zdaniem LastPass jest lepszy.

 4. Mariusz

  W jaki sposób i gdzie można kupić jeszcze wersję standardową – nieabonamentową?

 5. Andrzej

  Czy ktoś zna działający sposób na przeniesienie wszystkich haseł z managera haseł Safari iCloud do 1Password? to jest jedyne co mnie nie przekonuje do przesiadki. Tutoriale które znalazłem traktują o przeniesieniu bazy lokalnej haseł.

 6. Artur

  @Mariusz jak znajdziesz sposób, taj proszę znać.

 7. Artur

  Widzę że wtajemniczeni wiedza, ale nie powiedzą. Nie bedą się z pospólstwem dzielić tajemna wiedzą. DZIEKUJE!!!