^

iOS 11.4, watchOS 4.3.1, tvOS 11.4 pierwsze bety deweloperskie

Jaromir Kopp

2 kwietnia 2018

Nie minął tydzień od pojawienia się finalnej wersji iOS 11.3, z której zniknęło kilka ważnych i dostępnych w jej betach funkcji, a już deweloperzy dostąpili zaszczytu rozpoczęcia testów kolejnych bet systemów. Na razie są to: iOS 11.4, watchOS 4.3.1, tvOS 11.4 oraz Xcode 9.4.

Co nowego, a w zasadzie co starego?

Zanim bardziej spostrzegawcze osoby niż ja, nie rozbiorą na czynniki pierwsze najnowszych wersji systemów, wiele o nowościach w nich zawartych się nie dowiemy. Informacje w notkach opisują jedynie znane problemy, które występują w nowych wersjach.
Na razie jedno jest pewne: powróciły dwie funkcje, które zniknęły z finalnych wersji 11.3. Są to: Air Play 2 oraz pojawiające się po raz trzeci… Wiadomości w iCloud.
W aplikacji Dom znów zagościła Apple TV, jako jedno z urządzeń „inteligentnego domu”. Na razie z jej ikony możemy jedynie dowiedzieć się, czy trwa odtwarzanie muzyki oraz możemy je przerwać.
Betom systemów opartych na iOS towarzyszy nowa wersja Xcode 9.4 również niepubliczna. Nie ma natomiast kolejnej wersji macOS, choć możemy się jej spodziewać już niebawem z racji ponownego wdrażania Wiadomości w iCloud.
Wersje publiczne bet (poza zegarkową) prawdopodobnie pojawią się jeszcze w tym tygodniu.
tvOS 11.4 iOS 11.4 Wiadomości w iCloud iOS 11.4 Apple TV w Dom i Air Play 2

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy