Select Page

WiFi Calling w Orange dla iPhone 5s

WiFi Calling w Orange dla iPhone 5s

 • 2
 • 30.03.2018
Jaromir Kopp

Wydawałoby się, że najstarsze wspierane urządzenia mają nikłe szanse na pojawienie się w nich nowych funkcji. Jednak pięcioletni iPhone 5s wraz z aktualizacją iOS 11.3 doczekał się możliwości wykonywania połączeń przez WiFi w Orange.

WiFi Calling

Niektórzy narzekają na tę funkcję, ja jednak sobie ją chwalę. Jest ona bardzo przydatna w miejscach, gdzie zasięg sieci operatora jest kiepski lub BTS-y są przeciążone, a mamy do dyspozycji przyzwoite WiFi. Jeszcze bardziej docenią sobie tę funkcję podróżujący za granicę. Połączenia WiFi calling dla posiadaczy abonamentu (nie dla kart) w Orange, poza granicami kraju są rozliczane tek jak byśmy byli w Polsce. Więcej na stronie Orange WiFi Calling.
Jedyne problemy, jakie się z WiFi Calling wiążą, to to, że trzeba przebywać w zasięgu sieci WiFi podczas rozmowy, a wyjście z niej może połączenie przerwać. Ważna jest też jakość sieci WiFi i przepustowość.

Jak włączyć

Po aktualizacji do iOS 11.3 i restarcie w iPhone’ach 5s pojawi się propozycja jej włączenia. Jeżeli się nie pojawi lub będziemy chcieli ją czasowo wyłączyć, to należy wejść w Ustawienia -> Telefon -> Rozmowy przez WiFi
A co na to fani Androida, których 2-letnie urządzenia są już „zapomniane” przez producentów?

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

2 komentarze

 1. Przemo

  Android nawet roczny potrafi się nie doczekać nowej wersji systemu. Pod tym względem telefony od Apple mają ogromną przewagę. Nigdy Androida nie lubiłem i zawsze uważałem, że to jest zły system. Cieszy fakt, że nawet tak wiekowe telefony doczekały się nowej funkcji

  Odpowiedz
 2. Hf

  Mogliby jeszcze dodać obsługę smsow po wifi. U konkurencji od dawna to działa

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd wakacyjny

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!