^

WiFi Calling w Orange dla iPhone 5s

Jaromir Kopp

30 marca 2018

Wydawałoby się, że najstarsze wspierane urządzenia mają nikłe szanse na pojawienie się w nich nowych funkcji. Jednak pięcioletni iPhone 5s wraz z aktualizacją iOS 11.3 doczekał się możliwości wykonywania połączeń przez WiFi w Orange.

WiFi Calling

Niektórzy narzekają na tę funkcję, ja jednak sobie ją chwalę. Jest ona bardzo przydatna w miejscach, gdzie zasięg sieci operatora jest kiepski lub BTS-y są przeciążone, a mamy do dyspozycji przyzwoite WiFi. Jeszcze bardziej docenią sobie tę funkcję podróżujący za granicę. Połączenia WiFi calling dla posiadaczy abonamentu (nie dla kart) w Orange, poza granicami kraju są rozliczane tek jak byśmy byli w Polsce. Więcej na stronie Orange WiFi Calling.
Jedyne problemy, jakie się z WiFi Calling wiążą, to to, że trzeba przebywać w zasięgu sieci WiFi podczas rozmowy, a wyjście z niej może połączenie przerwać. Ważna jest też jakość sieci WiFi i przepustowość.

Jak włączyć

Po aktualizacji do iOS 11.3 i restarcie w iPhone’ach 5s pojawi się propozycja jej włączenia. Jeżeli się nie pojawi lub będziemy chcieli ją czasowo wyłączyć, to należy wejść w Ustawienia -> Telefon -> Rozmowy przez WiFi
A co na to fani Androida, których 2-letnie urządzenia są już „zapomniane” przez producentów?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Przemo

    Android nawet roczny potrafi się nie doczekać nowej wersji systemu. Pod tym względem telefony od Apple mają ogromną przewagę. Nigdy Androida nie lubiłem i zawsze uważałem, że to jest zły system. Cieszy fakt, że nawet tak wiekowe telefony doczekały się nowej funkcji

  2. Hf

    Mogliby jeszcze dodać obsługę smsow po wifi. U konkurencji od dawna to działa