^
Apple TV 4k

Apple planuje na rok 2019 rewolucję telewizyjną

Tomasz Wołkowski

29 marca 2018

Od wielu lat słyszy się, że następną branżą, w którą „wmiesza się” Apple, będzie telewizja. Po tym jak zamysł ten był tylko w sferze planowania, wydaje się, że w przyszłym roku, w końcu ta myśl przybierze realne kształty.

Plany Apple odnośnie TV

Długi czas mówiło się, że Apple będzie chciał wyprodukować własny telewizor. Następnie informowano, że Apple ma zamiar pójść bardziej w kierunku Software’u zamiast Hardwar’u i przedsiębiorstwo planowało usługę streamingową TV, która miała utworzyć alternatywę dla telewizji kablowej. Niestety w związku z mnożącymi się problemami, Apple odłożył te plany końcem 2015 roku i zdecydował, że Apple TV będzie bardziej nastawiony na aplikacje.

Apple chce wystartować w 2019 roku z własnym serialem telewizyjnym

Wg New York Times’a Apple do marca, a już na pewno do lata 2019 roku, wystartuje z własną telewizyjną usługą streamingową. Jednak nie będzie ona zawierała treści innych dostawców, lecz własne, ekskluzywne seriale telewizyjne. Seriale te mają nawiązywać do „optymistycznego wizerunku” firmy, tak więc można liczyć na kino familijne. Nakłady na tą inwestycję mają wynieść ok. miliarda dolarów.
Jak dokładnie Apple chce oferować te treści – czy jako część aplikacji TV i przez to bezpłatnie dla wszystkich klientów Apple, czy jako część Apple Music dla wszystkich abonentów jako zupełnie nowa oferta – nie jest jeszcze jasne.
Jasne natomiast wg New York Times’a jest to, że w przyszłym roku na pewno należy liczyć na konkretny ruch Apple w branży telewizyjnej.
Ja, jako świeży użytkownik Apple TV mogę tylko z niecierpliwością oczekiwać, że seriale takie powstaną i będą z czasem tworzyły naprawdę silną konkurencję dla Netflixa.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy