^
thebutton-fibaro

Fibaro The Button – przycisk do HomeKit już w sprzedaży

Przemysław Marczyński

29 marca 2018

Inteligentne domy to teraźniejszość. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które pozwalają automatyzować nasze mieszkania. Jednym z nich jest The Button — przycisk do HomeKit polskiej firmy Fibaro. Ten mały, niepozorny czerwony przycisk potrafi robić wiele ciekawych rzeczy z inteligentnym osprzętem domowym. Urządzenie przechodziło proces certyfikacji przez Apple i od wczoraj oficjalnie jest w sprzedaży. Zresztą zobaczcie sami, jakie ma możliwości.

The Button – najbardziej przydatne akcesorium HomeKit

The Button pozwala na zdefiniowanie trzech akcji, które w naszym środowisku pozwolą na ustalenie różnych czynności. Dzięki niemu możemy wyłączyć światła lub wywołać dowolny scenariusz. To niepozorne urządzenie mocno zmienia sposób, w jakim sterujemy naszym domem. Eliminuje konieczność sięgania po telefon czy tablet w celu sterowania HomeKit’em — wystarczy jeden ruch dłoni, aby wywołać odpowiednią akcję.
Nieoficjalny model Przycisku otrzymałem na testy pod koniec roku i w środowisku HomeKit jest on jednym z najczęściej używanych przeze mnie akcesoriów. Jedną z rzeczy, która mnie osobiście irytowała w inteligentnym oświetleniu to brak fizycznego wyłącznika. Zapewne to kwestia przyzwyczajenia, ale dla mnie również wygody. Sięganie po telefon, gdy wchodziłem do pokoju, było zwyczajnie uciążliwe. The Button rozwiązał ten i kilka innych problemów.
thebutton-fibaroParts

Dostępność i zakup

Proces certyfikacji zaskoczył chyba samo Fibaro. Pamiętam jak rozmawiałem w zeszłym roku na ten temat The Button z Krzysztofem Banasiakiem, wiceprezesem zarządu Fibar Group S.A. Wspominał wtedy, że sprzęt jest już u Apple i został poddany procesowi certyfikacji. To było kilka miesięcy temu, co mnie osobiście przekonuje do faktu, że sprzęt z HomeKit jest mocno kontrolowany. Mnie to cieszy i mam nadzieję, że Apple nadal będzie dbało o bezpieczeństwo i jakość wykonania tych urządzeń. Dziś The Button jest już dostępny w rozmaitych sklepach. Urządzenie wyceniono na 259,00 zł.

Pierwsze wrażenia z Fibaro The Button

O moich doświadczeniach z Fibaro The Button opowiadałem już na naszym kanale YouTube – https://www.youtube.com/c/mojmacmagazyn Zapraszam do poniższego materiału.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy