^

iWork ze wsparciem dla Apple Pencil

Jaromir Kopp

27 marca 2018

Dziś podczas konferencji edukacyjnej w Chicago, Apple zapowiedział aktualizację pakietu iWork. Doczeka się on wsparcia dla Apple Pencil. Ręczne dopiski i rysunki będzie można używać w Pages, Numbers i Keynote.

Najważniejsza zmiana: Apple Pencil

Najważniejsza i długo wyczekiwana. To już Microsoft zawstydził Apple, dodając do swojego pakietu Office dla iOS, wsparcie dla Apple Pencil, rok temu. Teraz Apple nadrobił zaległości z nawiązką.
Poza wygodnymi narzędziami do rysowania wprowadził (na razie w wersji beta) „Smart Annotation”. Dopiski ręczne, znaczki i rysuneczki można dodawać do tekstu i będą się one wraz z nim przenosiły podczas edycji. Dodatkowo zostanie zachowana historia zmian, ważna podczas pracy grupowej nad dokumentem.

Książki w Pages

Pages oba systemy dostał wsparcie dla prostego tworzenia książek. Rozpoczęcie pisarskiej przygody ułatwiają gotowe wzory i szablony. Edycję można prowadzić również za pomocą iWorks w iCloud nawet na PeCetach z Windows. Stworzone książki można łatwo wyeksportować do iBooks.
iWork ze wsparciem dla cyfrowych książek
Dodatkowo otrzymaliśmy możliwość dodawania do naszych prac galerii zdjęć (interaktywnych), a w dokumentach łatwiej możemy edytować parametry strony.
iWork jest dostępny na iOS oraz macOS za darmo, a aktualizacja ma się pojawić jeszcze dziś w App Store i Mac App Store.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy