^

Foxconn przejmuje Belkin (Linksys, Wemo)

Jaromir Kopp

27 marca 2018

To interesująca nowinka. Firma znana z wytwarzania iPhone’ów dla Apple postanowiła mocno wejść na rynek konsumencki, nadal związany z Apple. Foxconn przejmuje Belkin, a wraz z nim inne znane marki.

Belkin, producent dobrych akcesoriów od kilkudziesięciu lat

Firma powstała w Kalifornii i dobrze wykorzystała boom na dodatki do iPoda. Belkin, choć produkuje akcesoria dla wielu różnych urządzeń komputerowych i mobilnych, to do swojej świetności doszedł na produktach zgodnych z urządzeniami Apple. W kręgach użytkowników sprzętu z jabłuszkiem (nadgryzionym) cieszy się uznaniem.
Pięć lat temu Belkin przejął od CISCO, Linksys (wcześniej firmę samodzielną), dzięki czemu stał się znanym i cenionym producentem sprzętu sieciowego na rynek SOHO i małych firm.
Warto zaznaczyć, że Belkin posiada wydzieloną markę Wemo, która zajmuje się urządzeniami „sprytnego domu” w większości zgodnymi z HomeKit Apple. Ostatnio w ofercie Belkina pojawiły się urządzenia zależnej firmy Phyn, służące do wykrywania wycieków i badania przepływów w instalacjach domowych wodnych.
Teraz to wszystko będzie należało do Foxconna, który wydał na ten cel 866 milionów dolarów. Transakcja musi jeszcze zyskać aprobatę amerykańskiego urzędu antymonopolowego.
Źródło: Belkin

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy