Wybierz Strona

CorelCAD 2018 w modelu subskrypcyjnym w App Store

CorelCAD 2018 w modelu subskrypcyjnym w App Store

  • 0
  • 27.03.2018
Jaromir Kopp

Corel kojarzy mi się z nieszczęściem, które spotkało DTP w połowie lat 90 zeszłego wieku oraz z kłopotliwymi plikami .cdr. Jednak Corel nie kończy się na programie Draw. CorelCAD 2018 to kawał solidnego narzędzia do modelowania 3D.

Aktualizacja po 5 latach, czyli CorelCAD 2018 w App Store

Jeżeli patrzeć na historię wersji programu w App Store, to można mieć wrażenie, że Corel przespał 5 lat. Jednak jest to mylące. Po prostu firma nie chciała oferować darmowych aktualizacji, do których nadal „przymusza” App Store.
Program dostępny na stornach producenta jest rozwijany równolegle z wersją na PC od kilku lat. Wersja CorelCAD 2018 miała swoją premierę w grudniu zeszłego roku.

Nowe zasady sprzedaży

Licencję na program można nadal nabyć na stronie Corela. Pełna kosztuje 3 499 zł z VAT, aktualizacja 999 zł z VAT. Przy tych cenach oferta subskrypcyjna, który to model sprzedaży nie jest ogólnie moim faworytem, wydaje się warta rozważenia.
CorelCAD subskrypcje, ceny w App Store
Roczne za CorelCAD (wraz z aktualizacjami) zapłacimy 1400 zł, a miesięcznie 158 zł.
Program można pobrać i przetestować za darmo.
CorelCAD 2018 w Mac App Store

Wsparcie dla druku 3D

Jak większość współczesnych programów 3D, CorelCAD 2018 oferuje export plików w popularnym formacie STL stereolithography.

Wersja mobilna

Bez opłat dostępna jest wersja mobilna dla iOS i to zarówno na iPada, jak i iPhone’a. Stanowi ona uzupełnienie programu desktopowego i pozwala na podgląd i nanoszenie drobnych poprawek do projektów.
CorelCAD Mobile

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!