^

CorelCAD 2018 w modelu subskrypcyjnym w App Store

Jaromir Kopp

27 marca 2018

Corel kojarzy mi się z nieszczęściem, które spotkało DTP w połowie lat 90 zeszłego wieku oraz z kłopotliwymi plikami .cdr. Jednak Corel nie kończy się na programie Draw. CorelCAD 2018 to kawał solidnego narzędzia do modelowania 3D.

Aktualizacja po 5 latach, czyli CorelCAD 2018 w App Store

Jeżeli patrzeć na historię wersji programu w App Store, to można mieć wrażenie, że Corel przespał 5 lat. Jednak jest to mylące. Po prostu firma nie chciała oferować darmowych aktualizacji, do których nadal „przymusza” App Store.
Program dostępny na stornach producenta jest rozwijany równolegle z wersją na PC od kilku lat. Wersja CorelCAD 2018 miała swoją premierę w grudniu zeszłego roku.

Nowe zasady sprzedaży

Licencję na program można nadal nabyć na stronie Corela. Pełna kosztuje 3 499 zł z VAT, aktualizacja 999 zł z VAT. Przy tych cenach oferta subskrypcyjna, który to model sprzedaży nie jest ogólnie moim faworytem, wydaje się warta rozważenia.
CorelCAD subskrypcje, ceny w App Store
Roczne za CorelCAD (wraz z aktualizacjami) zapłacimy 1400 zł, a miesięcznie 158 zł.
Program można pobrać i przetestować za darmo.
CorelCAD 2018 w Mac App Store

Wsparcie dla druku 3D

Jak większość współczesnych programów 3D, CorelCAD 2018 oferuje export plików w popularnym formacie STL stereolithography.

Wersja mobilna

Bez opłat dostępna jest wersja mobilna dla iOS i to zarówno na iPada, jak i iPhone’a. Stanowi ona uzupełnienie programu desktopowego i pozwala na podgląd i nanoszenie drobnych poprawek do projektów.
CorelCAD Mobile

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy