Select Page

iWALK Secretary Plus – power bank nie tylko dla sekretarki

iWALK Secretary Plus – power bank nie tylko dla sekretarki

  • 0
  • 26.03.2018
Jaromir Kopp

Recenzje power banków bywają już nudne, dlatego zacznę od razu od wyjątkowych cech iWALK Secretary Plus. Są to: wbudowane kable Lightning i micro-USB, wbudowana podstawka pod smartfona i coś, co ucieszy posiadaczy innych urządzeń: Quick Charge 3.0 oraz obsługa napięć od 5 do 12 V.

Ładne cacko

Jak na pojemność i parametry iWALK Secretary Plus jest stosunkowo niewielki. Jego wymiary to 95 × 62 × 24,5 mm przy wadze 200 g.

Kolejną, znaczną jego zaletą jest brak konieczności noszenia przy sobie kabli. Oczywiście poza wbudowanymi Lightning (z certyfikatem MFi) i micro-USB, ma też klasyczne gniazdo USB. Ze słowem klasyczne, lekko przesadziłem, ponieważ jest ono dwustronne.

Do ładowania power banku służy gniazdko micro-USB, również zgodne z Quick Charge 3.0 i pozwalające na szybkie ładowanie napięciami 5 V i 9 V.

iWALK Secretary Plus – power bank nie tylko dla sekretarki 4

Obudowa jest wykonana z metalizowanego trwałego tworzywa. Do wyboru mamy trzy kolory: mocha, czerwone wino i różowy. Niestety z racji koloru, nie udało mi się zachować iWALK Secretary Plus zbyt długo na własność. Porwała go i użytkuje z zadowoleniem, moja żona. Domyślacie się, że „nasz” jest w kolorze różowym.

Technologia

Tu inżynierowie z koreańskiego iWALK stanęli na wysokości zadania, a konkurencji podnieśli wysoko poprzeczkę. Zastosowano ogniwa LG Premium o łącznej pojemności 10 000 mAh oraz specjalny opracowany przez iWALK mikroprocesorowy system kontroli wszystkich parametrów ładowania i zasilania urządzeń. Pozwala on na zwiększenie żywotności samego Power Banku oraz zapewnia odpowiednią ochronę ładowanych urządzeń przy bardzo przyzwoitym tempie.

iWALK Secretary Plus – power bank nie tylko dla sekretarki 3

Bardzo przydatną funkcją jest Pass-Through. Pozwala ona na jednoczesne ładowanie podłączonych (szeregowo) smartfonów, kamer, czy tabletów oraz power banku. Wymaga to odpowiednio wydajnej ładowarki. W przypadku użycia zbyt słabej np. oryginalnej do iPhone, pierwszeństwo w ładowaniu będzie mieć iPhone (iPad czy inne podłączone urządzenie), a dopiero potem sam power bank.

Oczywiście przewidziano zabezpieczenia przed wszelkimi znanymi mi zagrożeniami związanymi z ładowaniem oraz kilkoma, o których pojęcia nie miałem.

Użytkowanie

Jak już wspomniałem, nie sprawia problemów. Wbudowane kable, choć nie są długie, to w zupełności wystarczają w terenie. Podstawka ułatwia umieszczenie iPhone na stoliku podczas np. wideo rozmowy czy oglądania filmów. iPhone umieszczony w poziomie może być ładowany, długość kabla jest wystarczająca.

iWALK Secretary Plus – power bank nie tylko dla sekretarki 2

Obudowa jest mniej podatna na zarysowania, niż by się to wydawało. Przez pół roku noszenia w damskiej torebce praktycznie nie nabawiła się drażniących rys. Kable, choć traktowane bez taryfy ulgowej, nie wykazują śladów zużycia. Wysuwana podstawka, początkowo sprawiała wrażenie dość delikatnej, okazała się jednak trwała, wygodna i stabilna. Poziom energii w power banku sygnalizowany jest 4 diodami.

iPhone „z plusami” można naładować dwa razy i odbywa się to ze znacznie większą prędkością niż za pomocą standardowej ładowarki z zestawu. iWALK Secretary Plus pozwala na zasilanie z mocą do 12 W (5 V; 2,4 A). Nawet iPada Air 2 można podratować, dodając mu niemal 80% więcej energii. Przypominam, że urządzenie przeszło testy MFi Apple i ma stosowny certyfikat.

  • Dostarczył: iWALK Polska
  • Link: iWALK Secretary Plus
  • Cena: 249
  • Ocena (1-5): 5
  • Zalety: Wbudowane kable, Quick Charge 3.0 (zgodny z 2,0), duża pojemność przy małych wymiarach, estetyczny wygląd, bardzo szybkie ładowanie. Dobry kabel ładujący w zestawie.
  • Wady: przez pół roku nic drażniącego nie udało nam się znaleźć.

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!