^
Sesje w Apple Store, aktualizacja aplikacji do zakupów w Apple

Sesje w Apple Store, aktualizacja aplikacji do zakupów w Apple

Jaromir Kopp

23 marca 2018

W dniu dzisiejszym zaktualizowano aplikację Apple Store. Niestety znów poczułem się jak użytkownik drugiej kategorii. Aktualizacja przynosi sporo nowości, ale nie u nas. Na sesje w Apple Store będziemy musieli poczekać do pojawiania się sklepów Apple w Polsce.

Najbliższy sklep: 220 kilometrów

Co nowego Apple Store
Główną nowością aktualizacji są sesje w Apple Store. W tej zakładce pojawiają się informacje o zajęciach edukacyjnych, szkoleniach i innych ważnych wydarzeniach organizowanych przez najbliższe salony Apple.
W twoim kraju nie ma jeszcze Apple Store
Gdy po aktualizacji nie znalazłem obiecanej zakładki „Sesje”, zacząłem szukać wyjaśnienia. Znalazłem dość szybko w zakładce Zakupy. Na samej górze widnieje informacja: Najbliższy sklep: Altmarkt-Galerie, 220 kilometrów. Do dla mnie 4 i pół godziny podróży koleją z jedną przesiadką we Wrocławiu. Samochodem godzinę krócej. W zasadzie nie jest źle… Warszawiacy mają gorzej. Niestety barierą jest też język, z niemieckiego zostało mi tylko nazwisko.

Czego nie mamy?

Jeżeli chcecie zobaczyć jakie sesje dobywają się w najbliższym Apple Store (dla niektórych może to być Berlin), znajdziecie je w zakładce „Odkrywaj”. Najeży zawartość przewinąć niżej, do sekcji „Today at Apple”.
Sesje w Dreźnie
Niestety trzeba jeszcze poczekać tak jak na Siri i Apple Pay. Do polskiej premiery tego ostatniego mam jeszcze nadzieję dożyć (w kwietniu, w rocznicę bankructwa Commodore pojawi mi się „piątka z przodu”). Jednak co do Siri i salonów Apple zaczynam mieć już pewne obawy.
Aktualizacja Apple Store zajmuje około 68 MB i można ją pobrać w App Store.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. macpretorians

  Zaczyna być uciążliwy fakt, że nie mamy salonu Apple w Polsce. Coraz bardziej daje się to we znaki…i nie bardzo rozumiem, dlaczego nadal utrzymuje się taki stan rzeczy.

 2. gosia

  Pokazuje to stosunek firmy do nas. Może trzeba zacząć ich taktować podobnie.

  • Jaromir Kopp

   Czyli jak? Apple zna swoją pozycję monopolisty. Nie ma dla sysemów Apple alternatywy. Nikt nie oferuje takiego spójnego środowiska. Jesteśmy zgubieni… ups uzależnieni.

 3. Może tak?

  https://youtu.be/KB4_WIPE7vo warto być otwartym. Chcesz iPhone kup go. Chcesz maca kup go. Nie zamykasz się za bardzo. Masz możliwości spróbowania czegoś innego. Możesz zainstalować inna apke i korzystać z innej usługi. Nierzadko lepszej. Ale już kupienie głośnika na którym działa TYLKO ekosystem Apple to już porażka. Nigdy nie spróbujesz lepszego Spotify.

  • Jaromir Kopp

   Ja nie? Bez problemu znajomy poszcza przez AirPlay z czegokolwiek i cokolwiek.

 4. macpretorians

  Siłą Apple zawsze było to, że integrował hardware z softwarem i był za obydwie strony w pełni odpowiedzialny. Przez wiele lat działało to doskonale. I zawsze były to urządzenia i oprogramowanie dopracowane w 100%. Tak doskonałe, że ludzie „z zewnątrz” czekali jak na zbawienie, kiedy Apple wypuści iTunes pod Microsoft, bo nie mogli korzystać ze swoich iPodów 🙂
  Apple rozluźnił szyki w tej kwestii ostatnio (jakieś 10 lat) i teraz zbiera żniwo. Co chwilę słyszymy o jakimś możliwym ataku wykorzystującym dziurę itd….takie jest moje zdanie.