^

Siri odczytuje poufne wiadomości z zablokowanego ekranu

Tomasz Wołkowski

22 marca 2018

Asystentka Siri postarała się o nowe „rewelacje” jeśli chodzi o użytkowanie iPhone’a. Można za jej pomocą poznać treść wiadomości niewidoczną na zablokowanym ekranie.
Od wersji iOS 11 system pozwala na schowanie na ekranie iPhone’a lub iPada treści nowych wiadomości. Jeśli w ustawieniach powiadomień konkretnej aplikacji jest aktywowana ta funkcja, wiadomość, która nadeszła jest pokazana dopiero po odblokowaniu iPhone’a poprzez Face ID lub Touch ID.
Jak podaje niemiecka strona GIGA, czytelnik brazylijskiej strony Mac Magazine odkrył, że dzięki Siri można obejść te ustawienia. Jeśli poprosi się Siri o przeczytanie nowych wiadomości, ignoruje zabezpieczenia i czyta wszystkie nowe wiadomości. Oczywiście przy nadal zablokowanym ekranie iPhone’a. Problem nie dotyczy systemowego rozwiązania czyli iMessage. Dotyczy natomiast wszystkich pozostałych komunikatorów jak WhatsApp, Telegram, czy Skype. Błąd występuje w systemie w wersji iOS 11.2.6, jak i w aktualnej becie 11.3.
Apple został poinformowany o luce i należy sądzić, że wraz z finalną wersją iOS 11.3 (która jest oczekiwana już niedługo) błąd ten zostanie naprawiony. Do tego czasu, należałoby zaznaczyć w ustawieniach np. WhatsApp’a, aby nie pokazywał wiadomości w formie podglądu.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy