^

ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości z Wrocławia

Jaromir Kopp

21 marca 2018

Nie raz pisaliśmy już o rozszerzonej rzeczywistości. ARKit niebawem pojawi się w nowej udoskonalonej wersji wraz, Tim Cook zachwala możliwości AR i wieści tej technologii świetlaną przyszłość. I w tych sprzyjających okolicznościach pojawił się ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości z Wrocławia.

Nie tylko iOS 11

ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości najwyraźniej nie jest uzależniona od ARkit, bo do pracy zadowoli się iOS 9 i zgodnym z nim iPhone’em lub iPadem. Na iPhone 7 Plus działa szybko i stabilnie. I co ważne dostępna jest w App Store za darmo.
ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości 1

Do czego służy ARBUZZ?

Intencjami autorów systemu jest nowa forma reklamy. Program pozwala na umieszczanie wirtualnych obiektów, animacji, a nawet filmów w połączeniu z obiektami rzeczywistymi. Najłatwiej ją przetestować za pomocą banknotu (choć w obecnych czasach lepsza by była karta płatnicza). Wystarczy skierować obiektyw iPhone’a na banknot i chwilę odczekać na jego rozpoznanie. Efekty jak na program, który nie używa systemowego ARkit, są zadziwiająco dobre. Animacja szybka, a wirtualne obiekty bez zauważalnych opóźnień nadążają za realnymi.
ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości 2
Za pomocą platformy ARBUZZ, można będzie dodawać wirtualne obiekty do realnych płyt, plakatów, ogłoszeń, etykietek, bilbordów. Dodatkowym wsparciem ma być geolokalizacja, która w obecnej wersji chyba jeszcze nie jest używana.
Będąc pod wrażeniem sprawności aplikacji, mam nadzieję na jej dalszy rozwój i sukces całej platformy i nowej formy przekazu.
Link do App Store: ARBUZZ 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy