Wybierz Strona

ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości z Wrocławia

ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości z Wrocławia

  • 0
  • 21.03.2018
Jaromir Kopp

Nie raz pisaliśmy już o rozszerzonej rzeczywistości. ARKit niebawem pojawi się w nowej udoskonalonej wersji wraz, Tim Cook zachwala możliwości AR i wieści tej technologii świetlaną przyszłość. I w tych sprzyjających okolicznościach pojawił się ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości z Wrocławia.

Nie tylko iOS 11

ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości najwyraźniej nie jest uzależniona od ARkit, bo do pracy zadowoli się iOS 9 i zgodnym z nim iPhone’em lub iPadem. Na iPhone 7 Plus działa szybko i stabilnie. I co ważne dostępna jest w App Store za darmo.
ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości 1

Do czego służy ARBUZZ?

Intencjami autorów systemu jest nowa forma reklamy. Program pozwala na umieszczanie wirtualnych obiektów, animacji, a nawet filmów w połączeniu z obiektami rzeczywistymi. Najłatwiej ją przetestować za pomocą banknotu (choć w obecnych czasach lepsza by była karta płatnicza). Wystarczy skierować obiektyw iPhone’a na banknot i chwilę odczekać na jego rozpoznanie. Efekty jak na program, który nie używa systemowego ARkit, są zadziwiająco dobre. Animacja szybka, a wirtualne obiekty bez zauważalnych opóźnień nadążają za realnymi.
ARBUZZ – platforma rozszerzonej rzeczywistości 2
Za pomocą platformy ARBUZZ, można będzie dodawać wirtualne obiekty do realnych płyt, plakatów, ogłoszeń, etykietek, bilbordów. Dodatkowym wsparciem ma być geolokalizacja, która w obecnej wersji chyba jeszcze nie jest używana.
Będąc pod wrażeniem sprawności aplikacji, mam nadzieję na jej dalszy rozwój i sukces całej platformy i nowej formy przekazu.
Link do App Store: ARBUZZ 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!