^

Wybierzmy się na wycieczkę! Konferencja edukacyjna Apple 27 marca

Jaromir Kopp

16 marca 2018

Wiosenne wydarzenie, na które z niepewnością czekaliśmy, zostało potwierdzone. Jednak będzie miało specjalny charakter. Będzie to wydarzenie edukacyjne! Apple zaprasza dziennikarzy do szkoły w Chicago.

Let’s take a field trip

„Wybierzmy się na wycieczkę” taki napis widnieje na zaproszeniach. Pod nim dopisano: „Przyłącz się do nas i poznaj nowe, kreatywne pomysły dla nauczycieli i uczniów”.
Jeszcze kilka dni temu, gdy poznaliśmy termin WWDC18, wielu publicystów zawiedzionych brakiem zapowiedzi marcowego wydarzenia, przełożyło spodziewaną prezentację nowych iPadów na czerwiec. Jednak wszystko wskazuje na to, że idealną okazją do ich pokazania będzie właśnie wydarzenie związane z edukacją.
To iPad jest reklamowany przez Apple jako najlepszy sprzęt dla edukacji. To dla niego lub z myślą o nim stworzono oprogramowanie takie jak Classroom, iTunes U, Swift Playgrounds, czy narzędzie do tworzenia interaktywnych książek iBooks Author. Dlatego możemy się spodziewać poza prezentacją nowych narzędzi edukacyjnych, kolejnych wersji iPadów i być może, co sugeruje rysunek na zaproszeniu, nowej wersji Apple Pencil.
Więcej o przewidywaniach dotyczących iPadów możecie przeczytać w poprzednich artykułach.
No to co? Idziemy do szkoły?
Źródło: Bloomberg

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy