^

iPhone X znów miażdży Samsunga Galaxy S9+. Tym razem testy na filmie

Jaromir Kopp

15 marca 2018

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, jak blado wypada podczas testów wydajności najnowsze dzieło Samsunga. Teraz mamy dla niedowiarków filmową relację z testów, wykonaną przez AppleInsider. Niestety iPhone X znów miażdży Samsunga.

8 rdzeni i 6 GB RAM nie pomogą, gdy system niewydajny.

Przypomnę, że procesor A11 z iPhone X, 8 i 8 Plus ma 6 rdzeni (2 wydajne i 4 ekonomiczne) oraz 3 GB RAM.
Poprzednie testy opisywaliśmy w art. IPHONE X MIAŻDŻY GALAXY S9+ POD WZGLĘDEM PRĘDKOŚCI. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja się zmieniła.
Na filmie AppleInsidera znów wszystkie testy wydajności z wyjątkiem graficznych wypadają zdecydowanie na korzyść Apple. Jedynie w jednym teście graficznym Samsung osiągnął przewagę, którą jednak roztrwonił w kolejnych sprawdzianach GPU. Test przeglądarek wbudowanych w systemy wypadł wręcz druzgocąco. iPhone uzyskał wielokrotną przewagę.
Na pocieszenie dla zwolenników Samsunga Galaxy S9+ mamy test prędkości pobierania danych. Samsung, jeżeli infrastruktura dostawców internetu komórkowego pozwoli, wyczerpie Wasz limit w abonamencie 3 razy szybciej.
Więcej o tym jak wypadło porównanie iPhone X z Galaxy S9+, możecie sami sprawdzić, oglądając film.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Asad

  Można się brandzlowac benchmarkami. W normalnym użytkowaniu s9 miażdży aparatem dźwiękiem i możliwościami. Nawet imagazine to potwierdza.

  • Jaromir Kopp

   Normalne, czy pospolite? Dla mnie normalne użytkowanie to obróbka filmów, programowanie, odtwarzanie prezentacji. Przynajmniej w tym pierwszym zastosowaniu Samsung odpada w normalnym użytku (moim). Zresztą KeyNote na niego nie ma.

 2. pawciu

  Dlaczego Samsung ma wyczerpać limit danych 3 razy szybciej?
  Przecież nie pobiera 3x więcej danych gry odtwarzam muzykę, czy oglądam coś na YouTube. Również gdy przeglądam mojmac.pl nie zaciąga 3x więcej danych, po prostu w krótszym czasie załaduje tą samą ilość danych.

  • Jaromir Kopp

   Trafnie to ująłeś… też uważam, że tak szybka transmisja danych jest mocno na wyrost w mobilnym cywilnym urządzeniu.

 3. pawciu

  Jaromir, normalne użytkowanie iPhone’a X przez Ciebie to obróbka filmów, programowanie, odtwarzanie prezentacji?
  Nie przeglądasz na nim stron, nie korzystasz z poczty, nawigacji, tylko obrabiasz filmy i programujesz?