^

iPhone X miażdży Galaxy S9+ pod względem prędkości

Jaromir Kopp

10 marca 2018

Znów mamy dowody, że pełna kontrola nad systemem i sprzętem przynosi efekty. Ponownie „flagowce” Samsunga nie są w stanie dogonić zeszłorocznych produktów Apple. iPhone X miażdży Galaxy S9+ pod względem prędkości.

Testy dobre, praktyka jeszcze lepsza

Według informacji zamieszczonych przez Apple Insider, pierwsze wyniki uzyskane za pomocą Geekbench 4, pokazują, że iPhone X jest o ponad 16% szybszy w testach wielordzeniowych. Samsung okazał się lepszy tylko w jednym z testów graficznych. Przypomnę, że Samsung używa procesora produkowanego przez Qualcomm, Snapdragon 845. Jest on wyposażony w 8 rdzeni (4 szybkie i 4 ekonomiczne). Sercem iPhone X jest Apple A11 z 6 rdzeniami (dwa szybkie i 4 ekonomiczne).
W testach praktycznych przewaga iPhone X okazała się jeszcze większa. Konwersja filmu 4k do HD1080 za pomocą Adobe Premiere Clip w przypadku iPhone X trwała jedyne 42 sekundy. Samsung w tym praktycznym teście potrzebował… uwaga… 152 sekundy! Uruchamianie gry Injustice 2 zajęło iPhone’owi 13 sekund przy 20 sekundach, które potrzebował Galaxy S9+.

Zadziwiająco szybkie kodowanie

Szybkość, z jaką procesory Apple wykonują nawet złożone operacje na plikach wideo, zawsze mnie zaskakiwała. Moje iPhone’y za każdym razem pokonywały MacBooka Air z nie byle jakim procesorem Intela i7 i to „krotnie”. Jak widać po testach A11 kontra Snapdragon 845, to nie Intel jest tak powolny, lecz procesory A są po prostu tak szybkie w zastosowaniach wideo.
Sobaczcie sami: Test prędkości iMovie: iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus, iPad Pro, iPad Air 2, 2x MacBook Air
Źródło: Apple Insider

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy