^
HomePod

HomePod – wyjmujemy z pudełka

Przemysław Marczyński

14 marca 2018

Co HomePod ma w pudełku? Jak prezentuje się nowy sprzęt Apple? Chcecie zajrzeć do środka długowyczekiwanego produktu od Apple? Zapraszamy do galerii zdjęć, w której krok po kroku wyjmujemy głośnik Apple z opakowania. Co drzemie w HomePodzie? Sprawdźcie sami!

HomePod – wyjmujemy

homepod-opakowanie

HomePod zaskakuje swoją wagą. Pudełko z głośnikiem jest niewielkie, ale gdy bierzemy je do ręki to natychmiast ciężar przyciąga naszą uwagę.

Minimalizm. Nadal to stwierdzenie towarzyszy produktom Apple. HomePod ma w sobie to wszystko co lubimy w pierwszy kontakcie z urządzeniami z Cupertino. Prostota i przemyślane rozwiązania, skrywające skąpą instrukcję.

Po wyjęciu głośnika z pudełka mnie osobiście najbardziej zaciekawiły dwie rzeczy. Pierwsza to materiał z jakiego został wykonany HomePod, bo w dotyku struktura głośnika jest bardzo przyjemna. Tutaj oddaję niskie ukłony wszystkim, którzy żartowali sobie z HomePoda jako włóczki i zabawki dla kota. Bardzo trafne, tym bardziej, że pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałem było właśnie to, co mój kot mógłby z tym urządzeniem ciekawego zrobić. Mimo to głośnik prezentuje się świetnie. Druga rzecz to kabel. Zapewne jest ekranowany, aby nie przenosić zakłóceń, ale oplot w jakim go otrzymujemy robi doskonałe wrażenie.

Spodnia część głośnika to solidna gumowa stopa. Ciężki HomePod stoi dzięki temu stabilnie. Nawet przy bardzo głośnym odtwarzaniu muzyki z potężnym basem nie drgnie z miejsca choćby o milimetr.

Górna część głośnika to szklana powierzchnia, która w pierwszym kontakcie wydaje się jedynie czarnym plastikiem. Jednak po uruchomieniu okazuje się, że tutaj żyje Siri – nasz asystent głosowy (który niestety nie mówi po polsku).

Podczas odtwarzania muzyki, na górnej powierzchni mamy jedynie dwa przyciski do kontroli głośności. Jakość tych trzech białych kreseczek przez chwilę wzbudziła moje pytanie o rozdzielczość zastosowanego wyświetlacza. Przyciski plus i minus wyglądają zaskakująco dobrze.

Pierwsze wrażenie jakie zrobił na mnie HomePod to prawdziwe „wow”. Zarówno pod względem wykonania jak i odtwarzanego dźwięku. Już w następnym tygodniu będziecie mogli przeczytać więcej o najnowszym urządzeniu Apple na łamach nowego wydania Mój Mac Magazyn. Zapraszam do dołączenia do grona czytelników.

Chcecie zobaczyć więcej zdjęć z HomePodem? Zapraszamy do poniższej galerii (kliknij w poniższe zdjęcie).

HomePod

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Przemek_w

  „Jakość tych trzech białych kreseczek przez chwilę wzbudziła moje pytanie o rozdzielczość zastosowanego wyświetlacza.”

  Nie ma wyświetlacza :).
  Zajrzyj na ifixit.

 2. Przemek Marczyński

  @Przemek Dałbym głowę uciąć, że ma. A jak Siri się tu pojawia? 🙂

  • Przemek Marczyński

   To robią to dobrze. Ja się dałem nabrać 🙂

 3. Przemek_w

  Kilka diod RGB zalatwia sprawę.
  Zajrzyj na ifixit, tam jest rozmontowany HomePod i widac ten sposób.

 4. Zbychu

  Co z Homepodami z Allegro? Czy można je bezpiecznie kupić ? Jak z zasileniem i podłączeniem do polskich gniazdek? Jak z gwarancją?

 5. Marcin

  A może, z całym szacunkiem, recenzent nie ma pojęcia o recenzowanym produkcie. Ot zwykły Kowalski kupił drogi głośnik Bluetooth :/

 6. kristof46

  Trochę popłynęliście w recenzji. Ja rozumiem że to subiektywna ocena ale 5/5 dla HomePoda który bez Siri jest nijaki a poza tym nawet gdyby nie umywa się do inteligencji konkurencji. Ja bym dał 3/5 i to wszystko,

  • Jaromir Kopp

   Oczywiście testowałeś? Jaki kolor?

 7. otton

  W Polsce to zwykły głośnik BT bo Siri po polsku brak. Nawet na „zachodzie” mówią że to najgłupszy głośnik w całej palecie tych smart