Za niecałe 10$ miesięcznie, dzięki Texture można mieć dostęp do ponad 200 tytułów prasowych. Są tylko dwa warunki: znajomość j. angielskiego, posiadanie amerykańskiego Apple ID i środków na nim. Apple przejmuje Texture, co niestety nie zainteresuje wielu osób w Polsce.

Na co skusił się Eddy Cue?

Texture jest serwisem, który pozwala na czytanie ponad 200 znanych i cenionych periodyków amerykańskich wydawców. Liczba tytułów robi wrażenie, a cena jak na amerykańskie warunki jest bardzo przystępna. Nawet w Polsce opłata 35-40 zł miesięcznie za dostęp do najważniejszych magazynów w takiej ilości byłaby akceptowalna.

Aplikacja w praktyce zachowuje się jak dobrzu czytnik pdf i wygląda na to, że treści są dystrybuowane w niej, właśnie za pomocą tego formatu. Ułatwieniem w nawigacji jest spis treści. Strony można powiększać oraz działa tryb poziomy.

Texture App czytanie

Nawigacja po magazynach w Texture jest dość przyjemna, choć z racji ich ilości bywa czasochłonna. Na szczęście można wybrać swoje ulubione i dodać je do łatwo dostępnej listy. Można oraz podać swoje preferencje tematyczne, które będą służyły do proponowania nam nowych artykułów i tematów. Ta funkcja wydaje się najciekawsza. Również wyszukiwanie artykułów po słowach kluczowych i frazach jest przy tej ilości dostępnych magazynów bardzo wygodnie i szybkie.

Texture i wyszukiwanie

Niestety w naszym kraju usługi szybko nie zobaczymy. Istnieje tylko nadzieja, że Apple wykorzysta doświadczenie zespołu Texture oraz swoje metody pertraktacji i rozpocznie ekspansję tego serwisu w innych regionach.

Zakup jest również przyznaniem się to średniego sukcesu rozwiązania oferowanego przez Apple, też tylko na kilku rynkach: News. Połączenie obu może jednak przynieść znaczne korzyści i wydawcom, i czytelnikom.

Texture App zakup

Jeżeli chcesz wypróbować aplikację, wystarczy mieć konto Apple ID US. Większość deweloperów takie posiada choćby do testowania aplikacji. Apple specjalnie się nie sprzeciwia, a nawet pomaga przy ewentualnych z nimi problemach. Jednak niestety z płatnością za abonament będzie już większy problem. Należy mieć środki na koncie Apple ID US lub trzeba wykazać się kontem PayPal, czy kartami płatniczymi wydanymi w USA.

Link do App Store: Texture

Źródło: Apple

 

Może Cię zainteresować: