^

GrayKey działa? Są dowody na zakup tego narzędzie przez amerykańską policję

Jaromir Kopp

9 marca 2018

Kilka dni temu pisaliśmy o narzędziu do odblokowywania nowych iPhone’ów z iOS 10 i 11 oferowanym przez Grayshift. Zależnie od wariantu kosztuje ono 15 000 lub 30 000 dolarów. Teraz są dowody na to, że GrayKey działa.

Zakup policji stanowej z 21 lutego 2018

O nowym „tanim” narzędziu do łamania zabezpieczeń najnowszych iPhone’ów pisaliśmy na początku tygodnia. Teraz serwis Motherboard dotarł do informacji potwierdzających kupno urządzenia wraz z rocznym abonamentem pozwalającym na złamanie zabezpieczeń do 300 urządzeń.
Zamówienie złożone przez policję stanu Indiana w trybie pilnym pokazuje, że w skład systemu GrayKey wchodzi urządzenie, które współpracuje z oprogramowaniem. Zależnie od wersji zestaw wymaga połączenia z internetem podczas pracy lub nie.
Jestem ciekaw, jak szybko Apple wykryje, z jakiej podatności korzysta narzędzie GrayKey i droższe podobne rozwiązanie Cellebrite (oferowane za 200 000$), i która wersja iOS będzie zawierała stosowne łatki.
Źródło: Motherboard

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy