^

iPad Pro 2018 już czerwcu

Redakcja

8 marca 2018

Czekamy z niecierpliwością na nowego iPada Pro. Jego premierze towarzyszy wiele pytań. Kiedy się pojawi, czy będzie dysponował autoryzacją za pomocą Face ID i co najważniejsze jak może się zmienić jego konstrukcja. Spróbujmy wsłuchać się w przecieki i dowiedzieć się jaki będzie iPad Pro 2018.
Według analityka Rosenblatt Securities – Jun Zhang’a iPad Pro z Face ID zostanie prawdopodobnie wydany w drugim kwartale 2018 roku. Jeśli te prognozy się sprawdzą, Apple najpewniej zaprezentuje nowe modele iPada Pro na dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Odbędzie się ona w pierwszych dniach czerwca w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Apple zaprezentowało obecny model właśnie na tej konferencji w zeszłym roku, więc być może w tym roku zachowa się podobnie.

Jak będą wyglądać

Zhang spodziewa się, że odnowiony iPad Pro będzie miał cieńsze ramki i zostanie pozbawiony przycisku Home podobnie jak iPhone X. Zmodernizowany projekt będzie prawdopodobnie występował zarówno w wersji 10,5 jak i 12,9-cala.
Nowe modele iPada Pro nie zostaną wyposażone w ekrany OLED ze względu na koszty i ograniczenia technologiczne. Nie wiadomo czy tablety będą miały wycięcie dla obudowy czujnika TrueDepth podobnie jak w iPhone X. Czy też ramki będą nieco szersze, ale z wystarczającą ilością miejsca na kamery. Ben Geskin i Carlos Guerra przygotowali makiety z prawdopodobnym wyglądem nowych iPadów. Już na pierwszy rzut oka widać, że nieco szersza ramka bez wcięcia wygląda znacznie lepiej.

Czego możemy się spodziewać

To, że Apple planuje wypuszczenie iPada Pro z Face ID, po raz pierwszy ujawnił analityk  KGI Securities Ming-Chi Kuo, który twierdził, że odświeżenie nastąpi w tym roku.  Oprócz Face ID nowe modele iPada Pro będą dysponowały ośmiordzeniowym procesorem A11X Bionic z trzema wysokowydajnymi rdzeniami „Monsoon” oraz pięcioma energooszczędnymi rdzeniami „Mistral”.

Ceny

Nic nie wiadomo jeszcze o cenach poszczególnych modeli, ale nowa linia iPadów Pro może kosztować więcej niż obecne modele. Ponieważ nowe modele nie będą miały wyświetlaczy OLED, wzrost cen może nie być znaczny. Obecnie ceny zaczynają się odpowiednio od 3199 i 3999 złotych.
Mamy nadzieję, że już niebawem pojawią się pewne informacje co do prawdopodobnego wyglądu iPada Pro. Na tę chwilę czekamy na potwierdzenie plotek o aktualizacji 9,7 calowego iPada. Ma on zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy