^
Urlop z pocztą w iCloud

Urlop z pocztą w iCloud

Jaromir Kopp

7 marca 2018

Do sezonu urlopowego jeszcze musimy trochę poczekać, ale zawsze może się przytrafić mniejszy czy większy wyjazd, podczas którego nie będziemy mogli lub chcieli odbierać poczty.

Urlop z iCloud

Ostatnio przyłapuje się na tym, że choć mam kilkanaście kont pocztowych w tym wiele we własnych domenach, to coraz częściej do korespondencji używam mojego konta e-mail na me.com (icloud.com). Dlatego możliwość ustawienia automatycznej odpowiedzi właśnie na tym koncie może mi oraz mam nadzieję i Wam, się przydać.

Jeżeli też jesteście zainteresowani, oto maleńka instrukcja jak to zrobić.

Logujemy się na nasze konto www.icloud.com.

Urlop z pocztą w iCloud 1

Wchodzimy w pocztę.

Na dole, po lewej klikamy w zębatkę z ustawieniami oraz wybieramy Preferencje.

Urlop z pocztą w iCloud 2

W preferencjach klikany zakładkę Urlop i podajemy termin od-do w którym automatyczna wiadomość ma być odsyłana do nadawców. Podajemy też jej treść i „zahaczamy”, aby ją aktywować.

Urlop z pocztą w iCloud 3

I to w zasadzie wszystko, co należy zrobić.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Kinimod

    Waidomosci 🙂