^

Netflix z lepszą ochroną rodzicielską

Jaromir Kopp

7 marca 2018

Każdy rodzic, czy opiekun wie, że dzieci, ale również osoby bardziej wrażliwe należy chronić przed nieodpowiednimi dla ich wieku i wrażliwości treściami. Netflix z lepszą ochroną rodzicielską wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Blokowanie tytułów i lepsze informacja

Na blogu prasowym dwa dni temu znalazła się następująca informacja: 

W Netflix oferujemy szeroką gamę filmów i seriali, oferujących równie szeroki wybór smaków i wrażliwości. Mając to na uwadze, ulepszamy funkcje, które dostarczają użytkownikom informacji i narzędzi, których potrzebują do podejmowania mądrych decyzji dotyczących tego, co jest dobre dla nich samych i dla ich rodzin. Wprowadzimy te ulepszenia na wielu urządzeniach używanych przez abonentów Netflixa i na naszych rynkach globalnych w nadchodzących miesiącach.
Pierwsza zmiana polega na wprowadzeniu kontroli rodzicielskiej za pomocą PIN dla poszczególnych filmów i serii, aby dać rodzicom i opiekunom bardziej szczegółową kontrolę nad tym, co dzieci mogą oglądać w serwisie.
Ponadto, zaczniemy także wyświetlać bardziej wyraźnie ocenę poziomu wieku dla serii lub filmu przy tytule.

Zgodnie z informacją, zmiany będą wprowadzane w ciągu najbliższych miesięcy i jeszcze nie dotarły do Polski w całości.

Źródło: Netflix

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. valentin

    Nosiłem soczewki sporo czasu i zdecydowanie przedkładałem je nad okulary. Jedyną niedogodnością było to, że musiałem nosić tzw soczewki toryczne a te były nieco droższe niż zwykłe i podówczas nie było takich jednodniowych. Potem moja łagodna krótkowzroczność zaczęła się kompensować z racji wieku Ale chyba znowu się przepadam u optometry i zobaczę, czy jednak do nich nie wrócę, bo do Full HD to mi chyba brakuje w odbiorze 😉 diploma online