^

iGIF Builder przeceniony (macOS)!

Jaromir Kopp

6 marca 2018

Animowane GIF-y przeżywają swój wielki renesans. Pamiętam ich początki w latach 90 zeszłego wieku. Były maleńki, miały kilkanaście klatek, a i tak za pomocą łącza modemowego 16 800 bps ładowały się „wieki”. Obecnie nikogo nie dziwi „film” przedstawiony za pomocą 120 MB GIF-a. Dla amatorów takich i mniejszych prezentacji mam dobrą wiadomość: iGIF Builder przeceniony!

iGIF Builder

To prosty, ale oferujący w zasadzie wszystkie potrzebne narzędzia, program do konwersji filmów na animowane GIF-y.
Pozwala wybrać fragment filmu, fragment kadru, ustawić ilość klatek na sekundę oraz prędkość odtwarzania. Możemy zdecydować o pętli i kolejności odtwarzania oraz dodać napis. Do tego program ma wbudowanie kilka filtrów barwnych.
iGIF Builder przeceniony!
Konwersja palety barw jest bardzo przyzwoita (pamiętajmy, że GIF posługuje się indeksowaną paletę 256 kolorów). Dwusekundowy film skonwertowany z pętli Live foto zajmuje 1,1 MB.
iGIF Builder Pociąg
Warto pośpieszyć się z poraniem, bo nie wiadomo, jak długo przecena potrwa!
iGIF Builder w Mac App Store 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy