Consumer Reports opublikował najnowszy test kamer umieszczonych w smartfonach. W pierwszej dziesiątce znajduje się aż 6 produktów Apple. Pozostałe 4 pozycje przypadły Samsungowi. iPhone X z najlepszą kamerą i miejsca na podium dla iPhone’ów 8 nie są zaskoczeniem.
W sierpniu zeszłego roku były wiceszef działu inżynierii Google’a, Vic Gundotra, napisał, że iPhone 7 ma wystarczająco dobry aparat, by zastąpić cyfrową lustrzankę. W jego opinii iPhone robi lepsze zdjęcia za sprawą idealnego połączenia sprzętu z oprogramowaniem, które w urządzeniach z Androidem nie jest możliwe. Vic Gundotra napisał: Zastanawialiście się, dlaczego w telefonie Samsunga znajduje się tyle mylących opcji do zdjęć? Powinienem użyć aparatu Samsunga? Czy aparatu Androida? Wybrać Galerię Samsunga czy Zdjęcia Google’a? To dlatego, że gdy Samsung wprowadza innowacje w sprzęcie (np. tworzy lepszy aparat), to musi przekonać Google’a, by taka innowacja miała wpływ na inne aplikacje poprzez odpowiedni interfejs programistyczny. To może trwać LATA.
Nie sposób się z byłym dyrektorem Google, nie zgodzić.
Lista smartfonów robiących najlepsze zdjęcia i filmy wg Consumer Reports wygląda następująco:
Interesująca jest wysoka pozycja iPhone 6s Plus oraz iPhone 7. Osobiście martwi mnie dość słaby wynik iPhone 7 Plus, którego osobiście cenię za zdjęcia i filmy oraz używam na co dzień.
W raporcie nie uwzględniono zaprezentowanych kilka dni temu Samsung Galaxy S9(+). Mają one pewną ciekawą cechę: mechaniczną, zmienną przysłonę o wartości 1,5 lub 2,4.
Przypomnę, że przysłona nie tylko decyduje o jasności zdjęcia, ale rownież o głębi ostrości. Im jest mniejsza (mniej ogranicza „wlot” światła, czyli otwór ma większy) tym głębia ostrości jest mniejsza. Przy dużej przesłonie ostre są na zdjęciu obiekty mniej i bardziej oddalone, przy małej tylko obiekty, na których się skupiamy, są ostre, a np. tło staje się rozmyte. To oczywiście takie uproszczenie pokazujące zależność głębi ostrości od przesłony.
Jedno jest pewnie. Obecnie sama jakoś kamery i ilość piksli oraz wielkość przetwornika nie wystarczy, aby uzyskać dobre zdjęcia. Konieczny jest szybki procesor obrazu wsparty odpowiednią logiką. Pozwala to na stosowanie trików jak wielokrotna ekspozycja HDR, wyłapywanie najbardziej „ostrych” klatek, czy łączenie obrazu z dwóch kamer o różnych nastawach. Ta ostatnia metoda jest stosowana w trybie portretowym w iPhone’ach 7, 8 i X.
Źródło: MacRumors.com
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.