^

Nowe reklamy Apple dla Australii

Redakcja

26 lutego 2018

Z początkiem grudnia ubiegłego roku w Australii zalegalizowano możliwość zawierania małżeństw homoseksualnych. Prawdopodobnie z tejże okazji na tamtejszym kanale Apple w serwisie YouTube pojawiły się nowe reklamy firmy z serii „Shot on iPhone X”. Nawiązują one bezpośrednio do tematyki pierwszych tańców na weselach.

Nie jest żadną nowością fakt, iż Apple od zawsze wspierał środowiska LGBT. Sam szef firmy — Tim Cook oświadczył pod koniec 2015 roku, że jest homoseksualistą. Stąd nie powinno nikogo dziwić, że tematyka akceptacji i tolerancji dla osób o innej orientacji seksualnej jest bliska firmie z Kalifornii.

Tym razem reklamy nie odwołują się do konkretnych funkcji i możliwości aparatu fotograficznego zamontowanego w iPhonie X. Spoty reklamowe zaprezentowane przez Apple skupione są wyłącznie wokół par homoseksualnych. Trzy to krótkie ujęcia pierwszych tańców weselnych i mają długość 15 sekund. Czwarty to dłuższy, pełnominutowy klip splatający razem kilka wesel. Wszystkie cztery reklamy posiadają podkład muzyczny coveru „Never Tear Us Apart” grupy INXS w wykonaniu Courtney Barnett.


 
 

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. pawciu

    Widać po liczbie łapek w dół, jak bardzo użytkownikom przypadły do gustu te reklamy 🙂
    Gdyby nie prezes gej to nie byłoby takiego przyzwolenia na utożsamianie się ze związkami homo w reklamach. Chcieli pokazać ujęcia nakręcone iPhonem to mogli to zrobić na tysiąc innych sposobów.