^

Aktualizacja wytycznych dla AR (Rozszerzonej rzeczywistości)

Redakcja

22 lutego 2018

Apple zaktualizowało wytyczne dotyczące interfejsu użytkownika dla rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby wdrożyć nowe funkcje, które przyniósł nam ARKit 1.5 będący częścią iOS 11.3. Nowe wytyczne obejmują takie zagadnienia jak obsługa pionowych powierzchni czy obiektów umieszczonych poza ekranem. Zobaczcie co przynosi aktualizacja wytycznych dla AR.

Wskaźniki dla obiektów poza ekranem

Apple zachęca deweloperów do „kierowania osób w stronę wirtualnych obiektów poza ekranem”. Firma tłumaczy, że użytkownikom może być trudno zlokalizować obiekt, który nie znajduje się na ekranie. Warto zatem zastosować wskaźniki wizualne bądź dźwiękowe, które mogą ułatwić użytkownikom nawigację do tych obiektów. Na przykład, jeśli obiekt znajduje się poza ekranem po lewej stronie, developer może pokazać wskaźnik wzdłuż lewej krawędzi ekranu, aby użytkownik wiedział jak skierować kamerę w tym kierunku.

Reakcja na zdjęcia zawieszone w pokoju użytkownika

Zaktualizowane przez Apple wytyczne dotyczące interfejsu użytkownika zawierają nowe szczegóły dotyczące „reagowania na zdjęcia w środowisku użytkownika”. Ta sekcja pomaga programistom ulepszyć swoje doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością za pomocą znanych obrazów w środowisku użytkownika w celu wywołania pojawiania się treści wirtualnych. Na przykład, aplikacja może rozpoznać plakaty dla filmu science-fiction zamontowane na ścianie w pokoju użytkownika, a następnie wirtualne statki kosmiczne mogą wyłonić się z plakatów i latać wokół środowiska, w tym przypadku pokoju użytkownika.

Unikanie aktualizacji

Zaktualizowane wytyczne zawierają również nowe sugestie dotyczące obsługi przerw. Apple wyjaśnia, że programiści powinni unikać aktualizacji w trakcie dziania AR, jeśli to tylko możliwe. AR musi bowiem pozostać aktywny, aby śledzić pozycję i orientację urządzenia. Na przykład, jeśli użytkownik umieszcza wirtualne krzesło, które planuje zakupić w swoim salonie, a krzesło jest dostępne w obiciach z różnych tkanin, należy zezwolić mu na zmianę tkaniny bez wychodzenia z AR.
Zdecydowanie widać, że Apple rozwija możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Z pewnością czekają nas dalsze innowacje w tej materii. Być może planowane WWDC 2018 w czerwcu br. dostarczy nam kolejnych emocji związanych z AR. Czekamy z niecierpliwością.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy