^

Apple zgarnia połowę

Jaromir Kopp

21 lutego 2018

Wiele blogów podawało informację o tym, że Apple wróciło na szczyt globalnej listy sprzedanych smartfonów. Inne informowały, że zgarnia ponad połowę przychodu z tego rynku. Zobaczmy, jak to wygląda na obrazkach.

Krzywa rośnie

Apple zamknęło zeszły rok kalendarzowy kolejnym rekordem, znów pokonując „samego siebie”. Jednak w zestawieniu z innymi producentami też radzi sobie bardzo dobrze.
Dobitnie pokazują to grafiki przygotowane przez serwis Statista na podstawie danych Strategy Analytics.
Infographic: Apple Raked in 51 Percent of Smartphone Revenues in Q4 | Statista You will find more infographics at Statista
Widać wyraźnie dominację Apple pod względem dochodów ze smartfonów, co nie dziwi przy średniej cenie sprzedawanych urządzeń bliskiej 800 dolarów. Dla porównania średnia cena telefonu od Samsunga to 254$, od Huawei: 205$, a średnia dla pozostałych producentów to zaledwie 152$. Jednak zaskakuje ilość sprzedanych urządzeń. Apple po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazł się na szczycie również w tym zestawieniu, choć z niewielką przewagą nad drugim w kolejności Samsungiem.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy