^

Samsung zmniejszył produkcję OLED dla iPhone X

Redakcja

20 lutego 2018

Rekordowe wyniki finansowe Apple, opublikowane na początku lutego bieżącego roku, wskazywały na wielki rynkowy sukces iPhone’a X. Czy aby na pewno? Okazuje się bowiem, że popyt na iPhone’a X jest mniejszy, niż wstępnie oczekiwano. Samsung zmniejszył produkcję ekranów OLED dla „dziesiątki”. Uczynił to w odpowiedzi na rzekomą decyzję Apple w tej sprawie.

Cięcia w Samsungu

Według portalu Nikkei, Samsung wprowadza cięcia w produkcji w fabryce w South Chungcheong do 20 milionów ekranów, na kwartał kończący się w marcu br. Jest to drastyczny spadek, ponieważ wstępnie miało to być 45 do 50 milionów sztuk. Koreański gigant technologiczny podobno nie wyznaczył celów na okres kwiecień-czerwiec, ale mogą być potrzebne dalsze cięcia do dostosowania się do rzekomego „słabego popytu” na flagowca od Apple.
Redukcja produkcji i zmniejszenie zamówień na iPhone’y X spowoduje, że gałąź firmy zajmująca się wyświetlaczami będzie cierpieć z powodu spadku przychodów w pierwszej połowie 2018 r. Nikkei donosi, że Samsung poniósł wysokie koszty inwestycyjne, aby przygotować się na, jak się okazało, przesadne zamówienie paneli OLED dla Apple.

iPhone X najlepiej sprzedającym się modelem?

Te informacje troszkę nie pasują do tego, co na początku lutego, podczas konferencji omawiającej wyniki finansowe mówił Tim Cook. Szef Apple twierdził, że iPhone X był najlepiej sprzedającym się modelem iPhone’a od jego debiutu w listopadzie. Być może po mocnej premierze rynek się nasycił, a później popyt zaczynał maleć. Apple z kolei, zachęcone dobrymi wynikami liczyło na więcej i po prostu się przeliczyło. Kolejne wyniki finansowe z pewnością pozwolą ocenić czy tak się faktycznie stało.
Źródło | Zdjęcie

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Krzysztof P.

  Szanowny Panie autorze, ekrany do iPhone X to SuperAmoled!, a nie OLED, co sie dotyczy cyt ” Rekordowe wyniki finansowe Apple, opublikowane na początku lutego bieżącego roku, wskazywały na wielki rynkowy sukces iPhone’a X. ” to pokuszę sie zrobic wyliczenia i przekona sie Pan ze owe 13% to tak naprawdę nie jest prawdziwe 13% oto one: w roku 2016 Apple przedstawilo iPhone 7/7 Plus które w dniu prezentacji kosztowaly odpowiednio 799€/899€ co daje średnia 849€! natomiast w roku 2017 Apple przedstawilo trzy modele 8/8Plus/X których cena kształtowała sie następująco 799€ / 909€ / 1149 € co daje srednia 952,33€ a wiec srednia cena telefonu jest w 2017 wyzsza od średniej w 2016 o bagatela 103,33€ co daje 12,17%! Jeżeli sprzedaż modeli z 2017 r byla na poziomie modeli z 2016r to wzrost zyskow jest na poziomie 0,83% a wynik ktory podalo Apple 13% uzyskano podnosząc średnia cene za telefon! szczegolnie X ktory jest drozszy np od 7 az o 350€ ( 799€ – 1149 € ) czyli prawie 44%, natomiast od 7Plus X jest drozszy o 250€ ( 899€ – 1149€ ) co daje ok 28%. Apple to mistrz w podawaniu danych, ostatnim przykładem było cyt ” Wydłużanie kwartałów ” czyli 4 kwartal 2016 r byl dłuższy od 4 kwartalu 2017 r, zastosowali sztuczke która sie zemściła po uplywie roku, wazne ( dla Apple ) ze dane przedstawiane byly rekordowe.

 2. melon

  Co ty człowieku wypisujesz iphone X ma oled a nie super amoled

 3. krzysztof P.

  Przepraszam zarówno Autora jak i Melon’a! macie racje! X ma ekran OLED!!! Jeszcze raz PRZEPRASZAM za pomyłkę, popełniłem blad, PRZEPRASZAM! PRZEPRASZAM i jeszcze raz PRZEPRASZAM!

 4. Melon

  🙂 Przyjmujemy

 5. Mariusz

  Kto miał kupić X to już to zrobił, teraz mści się pycha Apple. Bezkrytyczni fani, blogerzy, testerzy juz się wyczerpali a reszta nie widzi uzasadnienia dla płacenia tak wygórowanych kwot za telefon w dodatku wymagający zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń, kontrowersyjny użytkowo i estetycznie.
  W tym roku powinienem zmienić posiadany model na nowy ale jeśli Apple nie wyciągnie wniosków i będzie konsekwentne w planach ujednolicenia linii nowych iPhonów w stylu X będę szukał alternatywy.
  Liczę, że zweryfikują chęć porzucenia serii SE by utrzymać rozczarowanych X’em.

 6. kudlaty

  Tylko że nie ma alternatywy i w tym szkopuł. Jako posiadacz całego ekosystemu Apple nie ma szans na kupienie i bycie zadowolonym z np Galaxy Note8 uwierz. Ilość złych rzeczy będzie tak wielka że zapragniesz iPhon-a na nowo szybko. Przerabiałem taką sytuacje. Niedawno moja żona postanowiła zniszczyć przez przypadek swojego iPhona a w jego miejsce powędrował mój 7 Plus 128 GB. Sam się broniłem przed X ale go mam i powiem Ci że z każdym dniem coraz bardziej go doceniam. Ma dla mnie 3 bardzo denerwujące przypadłości ale cóż to i tak lepiej jak posiadanie Note8 z Macbookiem czy imackiem. Trzeba trochę inaczej na to patrzeć i bardziej doceniac ten ekosystem a nie tylko skupiać się na samych urządzeniach bo tak naprawdę wszystkie one sa podobne tylko inny system.