^
homepod-apple

Białe kręgi HomePoda nie są dużym problemem

Redakcja

20 lutego 2018

Jak każdy nowy produkt, także HomePod niestety nie jest idealny. Od niedawna wiemy, że może pozostawić białe pierścienie na powierzchni drewnianych mebli, które są wykończone olejem lub woskiem. Jak się okazuje białe kręgi HomePoda to nie jest wielki problem.
Apple to potwierdził i aby pomóc użytkownikom w zapobieganiu uszkodzeń ich mebli, udostępnił dokument pomocy. Opisuje w nim, gdzie można umieścić głośnik. Dowiemy się tam także, w jaki sposób silikonowa podstawka tłumiąca drgania HomePoda wpływa na drewnianą powierzchnię.

Serwis Business Insider opublikował rozmowę z ekspertami wzornictwa przemysłowego, którzy wypowiedzieli się w tej sprawie. Twierdzą, że problem nie powinien być zbyt trudny do naprawienia dla Apple. Wystarczy, że zespół zajmujący się HomePod’em przeprojektuje proces produkcji głośnik. Może on, według nich, zająć od dwóch do sześciu tygodni. A sama naprawa kilka tygodni. Eksperci stwierdzili, że nie będzie to bardzo kosztowne dla firmy z Cupertino i prawdopodobnie ta poprawka zostanie wdrożona w następnej rundzie produkcji i nie będzie rzutowała na wizerunek produktu.
Eksperci widzą szybkie rozwiązanie dla problemu Apple. Jednak wszyscy byli zaskoczeni, że do niego dopuszczono. Biorąc pod uwagę dbałość o detale i jakość zastosowanych produktów, wskazują, że firma powinna wyłapać problem już podczas testów. Białe odbarwienia nie są zjawiskiem, które pojawiło się tylko w HomePodzie. Powodowały je także produkty innych firm. Jak choćby głośniki Sonos One, które mają podobne silikonowe podstawy.
Apple twierdzi, że odbarwienia znikają po kilku dniach, gdy HomePod zostanie usunięty z drewnianej powierzchni. Użytkownicy mogą przyspieszyć ten proces, delikatnie wycierając powierzchnię wilgotną lub suchą ściereczką. Mimo to firma wyjaśniła, że jeśli ktoś jest zaniepokojony tymi znakami, zaleca umieszczenie głośnika na innej powierzchni.
Właściciele mebli lub podłóg wykończonych olejem wiedzą dobrze, że jest to powierzchnia bardzo narażona na odbarwienia. Nie zmienia to jednak faktu, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i problem powinien być szybko wyeliminowany.
Odbarwienia, które pozostawia HomePod, stały się szansą na zarobek dla producentów akcesoriów. Już teraz tworzą produkty, które eliminują ten problem. Liczymy, że Apple szybko upora się z ulepszeniem podstaw dla HomePoda i wprowadzi program naprawczy dla objętych wadą modeli.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Mario

    I to cudo projektowali 6 lat? https://youtu.be/mpjREfvZiDs Takie recenzje powodują że ręce opadają. Dobrze brzmi(poziom google max) i tyle z plusów. Szkoda kasy.

  2. Domin

    Nie chcę nikogo obrażać, ale trzeba być skończonym idiotą aby twierdzić że ten głośnik niszczy podłogi… to samo można powiedzieć i doniczkach, szafkach, sofach… itp.
    Hejtowanie wzniesiono na kolejny poziom. Błazenada.