Niektórzy z Was może już słyszeli o programie HP DaaS (HP Device as a Service). W uproszczeniu jest to usługa polegająca na doborze, konfiguracji i utrzymaniu sprzętu IT u klienta. Coś jak leasing, ale ze wsparciem technicznym i opieką serwisową.
O usłudze DaaS możecie dowiedzieć się więcej z polskiej strony HP DaaS.
Można skorzystać z trzech planów, różniących się poziomem zabezpieczenia i dodatkowymi usługami doradczo-serwisowymi.
Dla firm, które chcą zaoszczędzić na kosztach IT i przywykły już do leasingu sprzętu komputerowego, wydaje się to bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, zwłaszcza że usługa może dziać globalnie i nawet najtańsza wersja oferuje naprawę niesprawnego urządzenia na następny dzień roboczy. Najbardziej zaawansowane plany obejmują instalację i konfigurację aplikacji oraz sterowników. W zasadzie pozwala to na eliminację działu IT.
Zacznę od złej wiadomości. Usługa na razie jest dostępna tylko w USA. W innych krajach ma się pojawić w przyszłym roku.
HP zdecydowało się do swojego pakietu usług wprowadzić sprzęt Apple i to nie tylko komputery, a może przede wszystkim urządzenia z iOS, które są coraz chętniej stosowane w firmach, o czym już wielokrotnie pisaliśmy.
Należy pamiętać, że HP jest znanym i cenionym producentem sprzętu komputerowego i peryferiów. Takie rozszerzenie oferty o obcy sprzęt i do tego obce platformy systemowe może zastanawiać. Jednak gdy sobie przypomnimy o trendach w IT, które od kilku lat są widoczne w „dalekim świecie”, taki ruch wydaje się zrozumiały. HP też chce zarobić na coraz silniejszej tendencji, przechodzenia na sprzęt Apple w korporacjach. IBM, CISCO, GE, Delta i inne linie lotnicze, SAP w Europie i wielu ich klientów zdecydowało się przynajmniej częściowo na sprzęt Apple. W każdej nowej wersji systemów również pojawia się coraz więcej funkcji przydatnych w korporacjach i firmach.
Więcej o HP DaaS for Apple
Apple śmiało wkracza do dużych firm, ale niestety nie w Polsce. Choć sprzęt z jabłuszkiem trafił pod strzechy w naszym kraju, nadal nie jest lubiany przez działy IT w korporacjach i urzędach państwowych. Wciąż jesteśmy traktowani po macoszemu, co widać po bublach, jakie oferuje nam państwo w postaci np. aplikacji mObywatel, czy braku narzędzi do konwersji plików JPK. Niestety również prywatne firmy jak InPost, czy niektóre banki nie udostępniają swoich aplikacji na iOS, o macOS nie wspominając. Dlatego jestem ciekaw, czy i kiedy HP DaaS for Apple trafi do Polski.
A czy pamiętacie, że HP już kiedyś sprzedawał sprzęt Apple? Nie? To przypomnę: były to iPody.
Fot. Wikipedia.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.