Nawet posiadacze iPhone’ów 8 i X z bezprzewodowymi ładowarkami nie ustrzegą się przed koniecznością użycia co jakiś czas kabla Lightning. iWALK TWISTER STEEL przyda się nawet im.

Niestety z jakością kabli różnie bywa. Nawet te posiadające znak zgodności MFi nie zawsze są trwałe i wygodne w użyciu, a przewody dostarczane z naszymi urządzeniami również często przedwcześnie kończą swój żywot.

Od czasów iPhone 5 przez moje ręce przewinęło się mnóstwo kabli Lightning. Jednak niewiele z nich przetrwało próbę czasu i wytrzymało moje bezkompromisowe sposoby użytkowania. Były wśród nich kable, które wyglądały na bardzo solidnie wykonane, ale niestety zdarzało się, że przestawały działać już po tygodniu. Dlatego z recenzją iWALK wolałem się wstrzymać. Teraz po pół roku intensywnego użytkowania mogę go opisać z przekonaniem, że zdał egzamin.

iWALK wytrzymał próbę

Kabel TWISTER STEEL z zewnątrz przypomina zminiaturyzowany wąż do słuchawki prysznicowej. Na zewnątrz zabezpieczony jest płaską spiralą wykonaną ze szlachetnej stali nierdzewnej. Chroni ona wnętrze przewodu i dodatkowo zabezpiecza go przed nadmiernym załamywaniem i plątaniem się, choć nadal można uzyskać promień zgięcia poniżej jednego centymetra.

iWALK TWISTER STEEL kabel Lightning

Wnętrze też jest odpowiednio wzmocnione. Pod powierzchnią stalowej spirali znajduje się osłona z tworzywa TPE. Głębiej umieszczono metalową siatkę, aluminiową folię ekranującą i porządne izolowane przewody, w których nie pożałowano miedzi. Dzięki temu kabel bez strat może być używany do ładowania iPhone’ów i iPadów mogących przyjąć 12 W mocy (2,4 A).

Końcówki kabla przy wtyczkach są odpowiednio wzmocnione. Właśnie o te miejsca obawiałem się najbardziej… niepotrzebnie. Same wtyczki nie dość że są ładne, to nie sprawiają problemów z etui o wąskich otworach przy gnieździe Lightning.

Kabel Twister Steel posiada certyfikat Apple MFi, dzięki czemu nie wywoła problemów z urządzeniami nawet po kolejnej aktualizacji systemu. Oczywiście ma wbudowany układ TPM (Trusted Platform Module), który odpowiada za rozpoznawanie przewodu i zapewnia odpowiednią komunikację z ładowarkami.

iWALK TWISTER STEEL kabel Lightning

Producent chwali się, że kabel potrafi wytrzymać 60-kilogramowe obciążenie, 5000 wetknięć w gniazdka oraz wysokie i niskie temperatury. Choć u mnie nie miał lekko, to wszystkiego tego nie chciałem lub nie byłem w stanie policzyć i sprawdzić. Jednak sześć miesięcy doświadczeń z użytkowania pozwala wierzyć w te zapewnienia.

A! Na koniec warto dodać, że kabel ma 1 metr długości i można go zamówić w kolorze „szampańskim” lub „stalowym”, oba ładne. Jest też dostępna wersja z końcówką USB-C.

  • iWALK TWISTER STEEL
  • Cena: 99 zł
  • Ocena: 5 na 5
  • Zalety: Nie plącze się i nie brudzi, mocny, wytrzymały, pełna zgodność i stosowne certyfikaty, ładny.
  • Wady: Chętnie zobaczyłbym wersję 2 m.

iWALK TWISTER STEEL kabel Lightning

 

Tekst pochodzi z Mój Mac Magazynu

Może Cię zainteresować: