^

Sprawdź, czy Twój iPhone X ma problem z odbieraniem połączeń

Redakcja

6 lutego 2018

Chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się, że elektronika i oprogramowanie często borykają się z problemami wieku dziecięcego. Nie udało się ich uniknąć także iPhone’owi X. Wszystko wskazuje na to, że niektórzy właściciele flagowego telefonu z Cupertino mogą mieć problem z połączeniami przychodzącymi. Warto zatem sprawdzić, czy również Wasz iPhone X również ma ten problem.

Leniwy wyświetlacz

Dziennik Financial Times opisuje problem, który rzekomo dotyczy dużej rzeszy użytkowników iPhone X. Otóż niektórzy z nich, nie mogą odbierać połączeń telefonicznych za pomocą przycisków telefonu, ponieważ wyświetlacz nie wzbudza się odpowiednio szybko, gdy telefon dzwoni. Oznacza to, że nie mogą uzyskać dostępu do przycisków akceptowania i odrzucania połączenia.
Wygląda to tak, że w momencie, gdy otrzymujemy połączenie przychodzące w iPhonie X,  telefon dzwoni, ale wyświetlacz wzbudza się po 6-8 sekundach. Przy krótkich próbach połączenia może to zupełnie uniemożliwić skontaktowanie się z rozmówcą.

Wielu  nabywców iPhone’a X skarży się na formach pomocy technicznej Apple

Jako argumenty dla poparcia swojej tezy  Financial Times przytacza szereg skarg na forach wsparcia Apple.  Od grudnia setki użytkowników iPhone’a X wzięło tam udział w dyskusjach, próbując naprawić ten problem. W tej chwili ciężko wyrokować, czy jest to problem sprzętowy, czy programowy. Jak się okazuje przywrócenie oprogramowania iPhone’a rozwiązuje problem, ale tylko na kilka dni, później znów się pojawia. Zdarzały się również przypadki, w których Support Apple próbował naprawić iPhone’a X przekazując klientowi urządzenie zastępcze, w którym występował ten sam błąd.

Co na to Apple

Financial Times skontaktował się z Apple w tej sprawie i firma podobno stwierdziła, że „analizuje te raporty”, ale nie wyjaśniła, co może być przyczyną problemu lub kiedy można go naprawić.
Z pewnością będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju sytuacji. Koniecznie sprawdźcie, czy Wasz iPhone X ma problem z odbieraniem połączeń. Mamy nadzieję, że możecie spokojnie kontaktować się ze swoimi rozmówcami i ten nieprzyjemny problem Was nie dotyczy.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Tomasz Kowalski

  Raz miałem sytuację że dopiero po 2,3 dzwonku wyświetlacz w X się włączył. Telefon dosyć długo leżał i pewnie był w deep sleep. Nie powtórzyło się więcej.

 2. Grzegorz boczkowski

  Od jakiegoś czasu, rozmowy przychodzące są wyświetlane na AppleWatch a dopiero po kilku sekundach na iPhone X budzi się wyświetlacz

 3. Antek

  POdczas przeszukiwania internetu natrafiłem na taki jeden dosyć ciekawy artykuł. „Jak dbać o iphone” Gadzacie się z tymi punktami. Czy raczej uważacie, że częśc jest wyssane z palca?
  np. „po długim nieużywaniu koniecznie ładuj rozładowanego iPhone’a przed włączeniem przez 20 minut oryginalną ładowarką Apple”
  http://www.wefix.pl/content/15-jak-dbac-o–iphone