^

Screen Capture Pro Movavi na macOS za 8% ceny, czyli 9 zł!

Jaromir Kopp

6 lutego 2018

W systemie mamy wbudowane narzędzia do nagrywania oraz robienia zrzutów ekranu i są one do większości celów wystarczające. Jednak czasem potrzebujemy dodatkowych funkcji. Wtedy mogą przyjść z pomocą programy jak Screen Capture Pro Movavi, który właśnie został mocno przeceniony. Śpieszmy się, bo promocja trwa tylko do jutra!

Trąci Windowsem, ale działa sprawnie

Jedyna wada programu to interfejs mocno trącący Windowsem. Na szczęście przynajmniej przyciski zarządzania oknem są po prawidłowej, lewej stornie. Jednak funkcjonalność i działanie programu są już bardzo przyzwoite. Program ma polską wersję językową.
Screen Capture Pro Movavi  w Mac App Store
Capture Pro Movavi opcje
Możemy precyzyjnie określić obszar, który chcemy nagrywać, w czym pomaga lupa oraz wyraźne kreski zaznaczajace obszar.

Nagra kliknięcia, klawisze i dźwięki

Dodatkowe bardzo przydatne funkcje to możliwość uwidocznienia kliknięć myszy osobno dla lewego i prawego (dwupalcowego) kliku, dodanie „obłoczka” do kursora, który pozwala na łatwiejszą jego lokalizację oraz możliwość pokazywania w nagraniu wciskanych klawiszy (wszystkich lub tylko skrótów poleceń). Do filmu można również dodać efekty kliku myszy i stuknięć w klawiaturę. Przed rozpoczęciem nagrania decydujemy czy chcemy rejestrować dźwięk i jak tak, to z jakiego źródła (lub źródeł). Do nagrania ekranu możemy dodać też obraz z wbudowanej kamery.
Screen Capture Pro Movavi źródło dzwięku
Screen Capture Pro Movavi  wydaje mi się wart swojej normalnej ceny (~30$), a tym bardziej ceny specjalnej z okazji „Dwudolarowego wtorku” (8,99 zł)
Ja skorzystałem z okazji i nie żałuję.
Link do Mac App Store: Screen Capture Pro Movavi 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Radek

    @Jaromir Kopp mam prośbę, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji – kiedy nagrywam video z włączoną opcją pokazywania skrótów klawiszowych to jak one wyglądają na ekranie końcowym? Masz może jakiś screen lub video? Bo na YT, stronie producenta i Google nie znalazłem ;(
    Ps. Czy u Was na stronie nie było DISQUSS?

  2. Jaromir Kopp

    Był, ale zaczął doklejać naprawdę durne reklamy 🙁
    Wciskane klawisze i skróty wyświetla na dole ekranu po środku na szarym tle.