^

Pegatron głównym producentem nadchodzących iPhone z ekranem 6,1"?

Redakcja

5 lutego 2018

Pegatron jest jednym z ważniejszych producentów iPhone’ów dla Apple. Siedziba firmy znajduje się na Tajwanie, ale zakłady produkcyjne są ulokowane w kilku państwach, głównie w Chinach.

Sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość kluczem do sukcesu

Podczas konferencji prasowej, podsumowującej koniec roku, pytany o plany na przyszłość, szef Pegatron’u S.J. Liao powiedział: Jesteśmy raczej pozytywnie nastawieni do segmentu premium [smartfonów] w całym 2018 roku oraz Będziemy również czerpać korzyści z rozszerzenia zastosowania nowych technologii, jak sztuczna inteligencja i funkcji rozszerzonej rzeczywistości, która pojawi się w tych zaawansowanych modelach.
Przyznał on jednocześnie, że rynek smartfonów jako całość kurczy się, jednak jego firma nie będzie dotknięta tym kryzysem, ponieważ skupia się na urządzeniach z wyższej półki. Dodatkowo zaznaczył on, że Pegatron z uwagą śledzi wydarzenia na rynku indyjskim i rozważa rozpoczęcie produkcji smartfonów w tym kraju.

Punkty zbieżne z informacjami o nowych iPhone’ach

Od jakiegoś czasu Apple poszukuje nowych kandydatów na firmy montujące iPhone w Indiach. Już są tam produkowane iPhone’y SE oraz ma się rozpocząć montowanie modelu 6s. Produkowanie na miejscu obniża wręcz zaporowe bariery celno-podatkowe stosowane przez rząd Indii, a modele są dobrane „na kieszeń” Hindusów.
Obserwatorzy rynku firm składających smartfony sugerują, że Apple wprowadzi w tym roku trzy modele w tym jeden z dużym ekranem LCD 6,1″. Właśnie produkcja modeli z ekranem LCD ma trafić do firmy Pegatron. Choć przewiduje się, że ten model będzie wyposażony w zwykły, jednoobiektywowy aparat, to za sprawą Face ID i wielkiego ekranu idealnie pasuje do optymistycznych prognoz szefa Pegatronu S.J. Liao.
Źródło: Patently Apple

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy