Wybierz Strona

Pojemniejsze baterie od LG w przyszłych iPhone’ach

Pojemniejsze baterie od LG w przyszłych iPhone’ach

  • 0
  • 29.01.2018
Jaromir Kopp

Baterie… wciąż te baterie i narzekania na nie. Jak nie zbyt krótki czas pracy, to zbyt szybkie starzenie się, czy znów eksplodowanie po przegryzieniu. Na szczęście prace nad ich udoskonalaniem wciąż trwają.

Niestety jak się okazało, nowe bateria wcale nie mają większej pojemności.

Jak upchnąć „dużo” baterii w niewielkiej obudowie

Pokazał to już Apple w najnowszym swoim iPhone X. Nie dość, że zminiaturyzował płytę główną urządzenia, sklejając ją z dwóch warstw w jedną mniejszą całość, to jeszcze zaoszczędzone miejsce wykorzystał właśnie na baterię. Niestety mniejsza płyta główna to krótsza płyta, bo na szerokości już wiele zaoszczędzić się nie da. Dlatego, aby dodatkową przestrzeń wykorzystać, Apple musiał baterię złożyć z dwóch elementów (ogniw) połączonych w jedną całość o kształcie litery L.

Bateria w kształcie litery L złożona z dwóch ogniw - iPhone X

To rozwiązanie nie jest optymalne. Niestety dwa ogniwa oznaczają, dwa komplety złącz, dwa komplety izolacji na brzegach i zapewne dwa zestawy czujników. Można się spodziewać, że regulator zasilania również musi być bardziej skomplikowany, aby sterować ładowaniem i poborem energii z dwóch ogniw.

LG Chem i specjalne baterie dla Apple

Jak podaje Patently Apple , LG Chem już pracuje nad rozpoczęciem produkcji nowych ogniw w kształcie litery L dokładnie dopasowanych do kształtu wolnej przestrzeni w przyszłych modelach iPhone’ów.

Dzięki brakowi dodatkowych połączeń i izolacji oraz standardowemu systemowi zarządzania energią przy tej samej objętości ich pojemność będzie większa.

Jest wiele plotek o nowych ekranach, wielkościach i funkcjach nadchodzących iPhone’ów. Czy któreś z nich się potwierdzą, czy nie zawsze dodatkowa energia w baterii się przyda.

Zdjęcia pochodzą z iFixit

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!