^

Nokia Body

Kamil

29 stycznia 2018

Dziś mam dla Was ciekawe urządzenie jakim jest waga Nokia Body.Nowa linia smart urządzeń od Nokia Health jest kontynuacją dorobku Withings. Kiedy w 2016 roku Finowie wchłaniali francuską firmę, byłem ciekaw nowych produktów. Dlaczego? używałem wcześniej modelu wagi WS-50, z którego byłem bardzo zadowolony. Żyjemy w czasach zdrowego trybu życia, a produkty Nokii mają nam w tym pomóc. Tytułowy sprzęt Nokia Body jest niczym innym jak wagą, inteligentną wagą.

Urządzenie składa się dwóch elementów, dolnej plastikowej obudowy i górnej szklanej płyty. Użyte szkło czyni wagę dość ciężką i wydawałoby się solidną. Niestety tafla szkła jest barwiona i rysuję się niemalże od „samego patrzenia”, zalecam delikatne obchodzenie się z nią. U góry umieszczony został wyświetlacz, na którym możemy odczytać parametry. Dodatkowo ekran naprowadza nas strzałkami, gdzie mamy stanąć aby pomiar był prawidłowy. Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach – czarnym i białym.

Opisywany model jest wersją budżetową. Mierzy podstawowe parametry takie jak:

 • waga z dokładnością do 100g
 • BMI
 • kroki (aplikacja)
 • aktualna pogoda

Ciekawą funkcją, dla mnie bardzo ważną jako młodego taty jest ważenie dziecka. Waga w wygodny sposób oblicza masę ciała  podczas trzymania pociechy na rękach. Po krótce opiszę proces:

 • Twoje dziecko musi ważyć od 3 do 15 kg, aby wykryć je na wadze
 • Utwórz profil Baby w aplikacji Health Mate
 • Wprowadź wzrost i wagę swojego dziecka
 • Najpierw zważ sam siebie, Twoja waga będzie wyświetlana na ekranie wagi
 • Zważ swoje dziecko (w ciągu 5 minut od pierwszego ważenia siebie), waga wyświetli Twoją wagę i masę dziecka, a następnie masę dziecka.

Warto wspomnieć o wsparciu dla kobiet w ciąży, czyli czynność sprawdzania przyrostu masy ciążowej.
Dopełnieniem Noki Body jest aplikacja Health Mate na iOS, dzięki której możemy przeglądać nasze parametry na smartfonie. Dzięki automatycznej synchronizacji przez WiFi, wszystko mamy w jednym miejscu. Możemy założyć do 8 profili użytkownika, dzięki czemu cała rodzina skorzysta z jednego urządzenia.  Sam program jest przejrzysty i intuicyjny. Znajdziemy w nim porady zdrowotne i motywujące, a także ustawienia wagi jak i samej aplikacji. Mamy również opcję powiązania z innymi aplikacjami zdrowotnymi np Zdrowie.
 
 
Podsumowując, co otrzymujemy za około 250 zł? Dobrze i minimalistycznie wykonane urządzenie, bieżące monitorowanie swojej wagi i BMI oraz przechowywanie wyników w jednym miejscu za pomocą aplikacji. Dla kogo jest Nokia Body? Dla osób szukających łatwego i efektywnego rozwiązania dla monitorowania swojej wagi.
Jestem ciekaw waszych opinii, co sądzicie i czy stosujecie tego typu urządzenia? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Mikolaj

  Czemu służy funkcja aktualna pogoda w WADZE??? Nawet inteligentnej…

  • m.

   Marketingowcy całego świata pewnie widzą to tak – budzisz się z rana i chcąc zobaczyć pogodę ważysz się na wadze. Czyli taka marchewka. Wg mnie ta funkcja jest nieczytelna (mam podobną wagę).

   • Mikolaj

    Taaak, ujmę to tak: gdyby głupota mogła się zmaterializować byłaby wagą z prognozą pogody 😀

 2. Bartosz Borowski

  Mam i mogę polecić.