^

Polski projekt na Kickstarterze poprawia działanie Apple Magic Mouse

Przemysław Marczyński

26 stycznia 2018

Jak poprawić precyzję działania Apple Magic Mouse? Na to pytanie znaleźli odpowiedź twórcy PureShape. Polski projekt już w lutym pojawi się na Kickstarterze, oferując ciekawe rozwiązanie dla użytkowników myszki Apple. Przy tej okazji można również zaoszczędzić sporo pieniędzy otrzymując w zamian znacznie wyższy komfort pracy.

PureShape – jak to działa?

Pureshape jaktodziala
Zasada działania jest prosta – zmniejszamy tarcie myszki, aby poprawić jej swobodę i precyzję ruchu. PureShape jest kombinacją dwóch elementów: specjalnie zaprojektowanej podkładki oraz wkładki do myszki – SmartSlider. Dzięki temu możemy uzyskać wyjątkową płynność ruchów Apple Magic Mouse. Dodatkowo pozbywamy się nieprzyjemnego odgłosu tarcia jaki mógł występować podczas pracy na różnych powierzchniach.

Łatwy montaż SmartSlider

08 SmartSlider MagicMouse 2nd gen
Nie musimy się obawiać, że cokolwiek nas zaskoczy podczas montażu wkładki do myszki. SmartSlider został na tyle sprytnie przemyślany, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów, aby uzbroić Apple Magic Mouse w antypoślizgowy dodatek. SmartSlider działa zarówno z pierwszą jak i drugą generacją myszek.
Pureshape details
Należy tu również wspomnieć o podkładce. Wykonano ją z dwóch elementów. Górna warstwa to stal ze specjalną ceramiczną powłoką. Spód podkładki wykonany z antypoślizgowego tworzywa zapewnia stabilność podczas pracy. Można również zamówić wersję podkładki zrobioną z drzewa bambusowego.

Polacy na Kickstarterze

PureShape jest całkowicie polskim projektem, którego pomysł zrodził się w Warszawie. Za przygotowanie odpowiada studio Moonimal, które stawia sobie za cel tworzenie minimalistycznych, ale wyjątkowo funkcjonalnych akcesoriów. Kampania na Kickstarterze rozpoczyna się w lutym tego roku. Cena dla wspierających ten projekt wyniesie 29 dolarów. Mocno kibicuję Moonimal. Wierzę, że uda im się zgromadzić odpowiednie środki i niebawem poznamy ich kolejne projekty.

Więcej informacji o projekcie: www.moonimal.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. scanner

  Przemku, popraw link do moonimal, chyba http brakło 🙂

  • pemmax

   Dzięki. Już poprawione 🙂

 2. TomaszPluszczyk

  15 lat temu każdy w mojej okolicy miał takie ślizgacze w myszkach – albo się kupowało w postaci padów albo tasiemek (zazwyczaj teflonowe). Przecież to się da kupić w każdym sklepie dla graczy od czasów powstania pierwszych myszek gamingowych.

  • Jakub Iwanski

   Tomasz, zgadza się – takie ślizgacze są dostępne na rynku (głównie dla myszek innych niż MagicMouse). Problem z nimi jest taki, że one zawsze są mocowane za pomocą taśmy dwustronnej. Klej powoduje, że na krawedizach tych ślizgaczy dość szybko zbiera się brud i po pewnym czasie nie wyglada to dobrze. W naszym projekcie nie ma kleju – SmartSlider jest mocowany BEZKLEJOWO do obudowy przez co łatwo można go zdemontować do czyszczenia. Sam Slider to oczywiście nie wszystko – ważna jest też powierzchnia podkładki:)