Pierwsze bety iOS 11 oraz macOS 10.13 miały wspomnianą funkcję, jednak nie działała ona idealnie. Z tego powodu Apple nie wdrożył jej w pierwszych wersjach iOS 11, dając sobie więcej czasu na dopracowanie szczegółów.
Po kilku miesiącach użytkowania, wiadomości w naszych urządzeniach potrafią zająć kilka gigabajtów. Najwięcej, jeżeli często komunikujemy się z innymi posiadaczami urządzeń od Apple. A to z powodu swobodnego i wygodnego przesyłania za pomocą iMessages multimediów, plakietek, filmów (również Animoji) i dokumentów.
Choć staram się co jakiś czas kasować załączniki, to i tak dziś zobaczyłem, że wiadomości zajmują ponad 3,4 GB… sporo. Jednak już niebawem iCloud przyjdzie z odsieczą.
W iOS 11.3 podczas pierwszego uruchomienia Wiadomości zostaniemy poinformowani o możliwości umieszczenia ich w iCloud. Funkcję włącza się w Ustawienia -> Apple ID, iCloud… -> iCloud, czyli tam, gdzie sterujemy możliwością używania chmury przez inne aplikacje i usługi.
Poza oszczędnością na miejscu, gdy używamy Wiadomości na kilku urządzeniach, to usuwając wiadomość na jednym z nich, pozbywamy się jej na wszystkich.
U mnie w pierwszej becie iOS 11.3 po włączeniu tej funkcji zwolniło się około 3 GB miejsca w pamięci iPhone. Teraz już wiem, że na 64 GB, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zmieszczę się bez problemów.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.