^
iMessages w iCloud wraca wraz z iOS 11.3

iMessages w iCloud wraca wraz z iOS 11.3

Jaromir Kopp

25 stycznia 2018

Pierwsze bety iOS 11 oraz macOS 10.13 miały wspomnianą funkcję, jednak nie działała ona idealnie. Z tego powodu Apple nie wdrożył jej w pierwszych wersjach iOS 11, dając sobie więcej czasu na dopracowanie szczegółów.

Oszczędności dzięki iCloud

Po kilku miesiącach użytkowania, wiadomości w naszych urządzeniach potrafią zająć kilka gigabajtów. Najwięcej, jeżeli często komunikujemy się z innymi posiadaczami urządzeń od Apple. A to z powodu swobodnego i wygodnego przesyłania za pomocą iMessages multimediów, plakietek, filmów (również Animoji) i dokumentów.
iMessages w iCloud
Choć staram się co jakiś czas kasować załączniki, to i tak dziś zobaczyłem, że wiadomości zajmują ponad 3,4 GB… sporo. Jednak już niebawem iCloud przyjdzie z odsieczą.

Jak to działa

W iOS 11.3 podczas pierwszego uruchomienia Wiadomości zostaniemy poinformowani o możliwości umieszczenia ich w iCloud. Funkcję włącza się w Ustawienia -> Apple ID, iCloud… -> iCloud, czyli tam, gdzie sterujemy możliwością używania chmury przez inne aplikacje i usługi.
iMessages w iCloud 2
Poza oszczędnością na miejscu, gdy używamy Wiadomości na kilku urządzeniach, to usuwając wiadomość na jednym z nich, pozbywamy się jej na wszystkich.
U mnie w pierwszej becie iOS 11.3 po włączeniu tej funkcji zwolniło się około 3 GB miejsca w pamięci iPhone. Teraz już wiem, że na 64 GB, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zmieszczę się bez problemów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. sportpoz

  Niby Apple przychodzi z odsieczą, umożliwiając pozbycie się GB z urządzenia, ale i tak te GB trafiają do chmury, za którą i tak przyjdzie nam zapłacić.

  • Rafał Komorowski

   Ale płacisz jedno euro za 50 GB i masz spokój na telefonie, tablecie itd.

 2. tomi

  u mnie nie ma takiej funkcji jak Wiadomości w iCloud. A mam zainstalowany iOS 11.3 na iPhone 7 Plus.