^

Apple szykuje nowe projekty?

Redakcja

25 stycznia 2018

Wszystko wskazuje na to, że Apple szykuje się do kolejnych dużych wyzwań. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy znacznie wzrosła liczba ofert pracy w firmie. Apple mocno rekrutuje, przede wszystkim osoby zajmujące się projektowaniem, do pracy w swoim kampusie. Czy Apple szykuje nowe projekty? Z pewnością coś jest „na rzeczy”.
Dane na temat wzrostu zatrudnienia zgromadziła firma Thinknum. Śledzi ona oferty pracy firmy Apple. W swojej najnowszej publikacji wykazuje, że liczba nowych stanowisk dla projektantów u giganta z Cupertino systematycznie wzrasta od października 2017 r.

Jak widać na powyższym wykresie z początkiem roku 2018, na rynek trafiło aż 70 nowych ofert oferty pracy związanej z projektowaniem. To oznacza wyraźny wzrost od średniej 40 lub mniej z lat ubiegłych. Oprócz osób z branży kreatywnej, Apple poszukuje także inżynierów i menedżerów. Jednak to ruch w kierunku projektowania jest bardzo wyraźny.
Publikacja wskazuje, że nowo zatrudnieni, będą pracować w kampusie Apple Park. Apple jest obecnie w trakcie przenoszenia kluczowych zespołów ze swej starej siedziby przy Infinite Loop do nowego obiektu. Tam właśnie pracownicy będą kontynuować prace nad produktami firmy.
Niestety nie wiemy, czy skupienie ruchów kadrowych na projektantach będzie wiązało się z jakimś nowym wielkim projektem, czy dopracowywaniem tych realizowanych obecnie. Być może prace nad samochodem weszły w kolejną fazę, w której niezbędni są projektanci, a może jednak firma pracuje nad całkiem nowymi produktami.
To oczywiście tylko spekulacje, ale ten wzrost może być po prostu planowanym uzupełnieniem zespołów udoskonalających istniejące linie produktów. W każdym razie, prace projektowe firmy wzrosną.
Źródło | Zdjęcie
 

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy